Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News

Borussia Dortmund mimo wysiłków nie pozyska Omera Topraka. Bayer Leverkusen postawił weto

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Omer Toprak nie wzmocni Borussii Dortmund - oznajmił dyrektor sportowy klubu Michael Zorc. Wicemistrz Niemiec robił wiele, by pozyskać Turka, ale Bayer Leverkusen nie wyraził zgody.

Borussia Dortmund była zdeterminowana, by pozyskać Omera Topraka. Filar Bayeru Leverkusen miał wespół z Marcem Bartrą wypełnić lukę po odchodzącym do Bayernu Monachium Matsie Hummelsie. Wicemistrz Niemiec zaoferował Aptekarzom aż 22 mln euro, ale to nie wystarczyło. Dyrektor Bayeru Rudi Voeller definitywnie wykluczył transfer.

- Rozmawialiśmy z klubem z Leverkusen, ale nie porozumieliśmy się. W tym okienku transferowym Toprak do nas nie trafi - stwierdził cytowany przez "Ruhr Nachrichten" Michael Zorc, który będzie teraz musiał poszukać nowego środkowego obrońcy. Borussia nie zaryzykuje i nie zadowoli się samym pozyskaniem Bartry, tym bardziej, że prawdopodobne jest odejście Nevena Suboticia.

Niespełna 27-letni Toprak, który całą dotychczasową karierę spędził w Niemczech (do Bayeru trafił w 2011 roku z SC Freiburg), może przybyć do Dortmundu przed sezonem 2017/2018. Zgodnie z jego kontraktem z Aptekarzami wtedy uaktywni się klauzula odstępnego opiewająca na 12 mln euro, a taką kwotę Borussia prawdopodobnie zgodzi się zapłacić.

ZOBACZ WIDEO Glik zdradził, dlaczego odrzucił ofertę Legii (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL