Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Wojciech Pacewicz

Problemy Górnika Łęczna wykorzysta Górnik Zabrze? "Traktujemy to jako plotki"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Przyszłość Górnika Łęczna stoi pod znakiem zapytania. Coraz głośniej mówi się, że łęcznianie mogą wycofać się z rozgrywek Ekstraklasy. Wówczas prawo występów w elicie otrzymałby Górnik Zabrze.

Przyszłość Górnika Łęczna stoi pod znakiem zapytania. Klub z Lubelszczyzny wciąż nie ma nowej umowy sponsoringowej z kopalnią Bogdanka S.A. To główny sponsor zespołu z Łęcznej i od niego w dużej mierze zależna jest przyszłość klubu. Dodajmy, że Górnik Łęczna ubiegły sezon zakończył na 14. pozycji w ligowej tabeli i rzutem na taśmę utrzymał się w Ekstraklasie.

Jednak w obliczu ewentualnych problemów finansowych przyszłość tego klubu stoi pod znakiem zapytania. Jeśli nowa umowa ze sponsorem nie zostanie podpisana, to nie jest wykluczone, że łęcznianie wycofają się z rozgrywek Ekstraklasy. Wówczas prawo gry w elicie otrzymałby pierwszy ze spadkowiczów - Górnik Zabrze.

W Zabrzu nie chcą głośno mówić o tej sytuacji. Klub na stanowisko trenera zatrudnił Marcina Brosza, przed którym postawił za cel szybki powrót do Ekstraklasy. Brosz rozpoczął kompletowanie sztabu szkoleniowego, a także skupia się na przygotowaniach do nowego sezonu. - Przychodząc tutaj, w pierwszej kolejności chcę się skoncentrować na Górniku Zabrze. To jest dla mnie klucz - przyznał nowy trener śląskiego klubu.

W Górniku Zabrze nie skupiają się na problemach rywali i nie snują wizji o grze w przyszłym sezonie w Ekstraklasie. - Dopóki nie stanie się to faktem, oceniam to jako plotki. Nie możemy się na tym skupiać. Musimy myśleć o naszej pracy. Na dziś jesteśmy w I lidze i mamy robić wszystko, by odpowiednio się przygotować i zaprezentować się jak najlepiej. Jeżeli potwierdziłyby się doniesienia o Górniku Łęczna, to będziemy wtedy analizować sytuację. Dopóki coś takiego się nie wydarzyło, to lepiej traktować to jako plotki - stwierdził Bartosz Sarnowski, prezes Górnika Zabrze.

ZOBACZ WIDEO Besnik Hasi: nienawidzę braku dyscypliny (źródło TVP)

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL