Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zawisza Bydgoszcz zdegradowany! Baraże o I ligę odwołane!

Michał Piegza
Michał Piegza
Komisja Odwoławcza PZPN ds. Licencji Klubowych ze względów formalnych nie zajęła się odwołaniem Zawiszy. Oznacza to, że klub z Bydgoszczy w kolejnym sezonie nie zagra w I lidze, a baraże zostały odwołane.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN podczas posiedzenia w dniu 30 maja 2016 roku podjęła kilka ważnych decyzji.

1. Komisja postanowiła utrzymać w mocy w całości decyzję nr 7/II Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w sprawie przyznania klubowi Polonia Bytom SA licencji na udział w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017 - Komisja Odwoławcza po zapoznaniu się z odwołaniem klubu oraz poprzez analizę dokumentów przedstawionych przez klub w procesie zasadniczym stwierdziła, że nie widzi podstaw do zmiany zaskarżonej decyzji.

2. Komisja postanowiła utrzymać w mocy w całości decyzję nr 14/II Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w sprawie przyznania klubowi Siarka Tarnobrzeg SA licencji na udział w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017 - Komisja Odwoławcza po zapoznaniu się z odwołaniem klubu oraz poprzez analizę dokumentów przedstawionych przez klub w odwołaniu oraz w procesie zasadniczym stwierdziła, że nie widzi podstaw do zmiany zaskarżonej decyzji.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Jakub Wawrzyniak receptą na bolączkę reprezentacji? "Byłby najlepszym rozwiązaniem"

3. Pomimo złożonego w terminie odwołania klubu Zawisza Bydgoszcz od decyzji nr 14/1 Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 30 maja 2016 roku o nieprzyznaniu Klubowi licencji na udział w rozgrywkach I ligi w sezonie 2016/2017, na podstawie pkt. 5.1.5.5 Podręcznika Licencyjnego, Komisja Odwoławcza postanowiła pozostawić odwołanie Klubu bez rozpoznania - Odwołanie nie spełniało wymogów formalnych przewidzianych w Podręczniku Licencyjnym.

Mając na uwadze nierozpoznanie ze względów na braki formalne odwołania klubu Zawisza Bydgoszcz, decyzja nr 14/1 Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 30 maja 2016 roku o nieprzyznaniu klubowi Zawisza Bydgoszcz licencji na rozgrywki I ligi w sezonie 2016/2017 pozostała w mocy.

Decyzja Komisji Odwoławczej ds. Licencji klubowych PZPN nie wyklucza możliwości ubiegania się przez klub Zawisza Bydgoszcz o licencję na udział w rozgrywkach II ligi w sezonie 2016/2017.

W związku z powyższym, Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że zgodnie z postanowieniami § 8 i 9 Uchwały nr V/70 z dnia 21 kwietnia 2015 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie szczegółowych zasad uzupełnienia składu Ekstraklasy, I ligi, II ligi, III ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz Centralnej Ligi Juniorów w sytuacji braku uzyskania licencji lub rezygnacji z udziału w rozgrywkach:

§ 8
W sytuacji, gdy klub występujący w danym sezonie w rozgrywkach I ligi nie otrzyma licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach I ligi w następnym sezonie, klub ten zostanie sklasyfikowany w rozgrywkach I ligi w bieżącym sezonie, zgodnie z liczbą zdobytych punktów, jednakże zostanie przesunięty do II ligi.

§ 9
W sytuacji gdy, przed rozegraniem meczów barażowych, klub występujący w danym sezonie w rozgrywkach Ekstraklasy lub I ligi nie otrzyma licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach I ligi lub zrezygnuje z udziału w rozgrywkach w następnym sezonie, skład I ligi zostanie uzupełniony o kluby uprawnione do udziału w meczach barażowych, o ile otrzymają licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach I ligi.
Mając powyższe na uwadze informujemy, że:

1. Mecze barażowe o udział w rozgrywkach I ligi pomiędzy drużynami MKS Kluczbork i Wisła Puławy zostają odwołane;

2. W rozgrywkach I ligi utrzymuje się klub zajmujący 15. miejsce w tabeli rozgrywek I ligi w sezonie 2015/2016 tj. MKS Kluczbork;

3. Awans do rozgrywek I ligi w sezonie 2016/2017 uzyska klub zajmujący 4. miejsce w tabeli rozgrywek II ligi w sezonie 2015/2016 tj. Wisła Puławy, o ile otrzyma licencję na udział w rozgrywkach I ligi.

Komentarze (33):

 • ALPACA Zgłoś
  Uwaga ! Uwaga ! Konfident łojca dyrektora z torónia na forum !!! Obraża i nie przyjmuje informacji - to ..... łajza Waldi ...
  • ALPACA Zgłoś
   do fjuta z torónia: waldi 0 IDŹ DO WUJKA RYCYKA DA CI LODA I POBUJA NA KOLANKU !!
   • ALPACA Zgłoś
    Waldi73 - zachowujesz się jak ściera od piszmacistów. Nie chcesz prawdy to blokada !!! Smutny czarny fjutek z ciebie.* Fuj fuj rycykom i jego fjutom NIE !!! PS Taaaaa - najwazniejsze ze
    Czytaj całość
    podniebienia mamy koloru naturalnego a nie czarnego ... od dobrych wujków w czarnych kieckach / bujających małych chłopców na kolankach/ co papie rycykowi z torónia rów czyszczą aby na swój qrwi dołek miał kase
    Wszystkie komentarze (33)

    Komentarze (33)

    ×
     Wszystkie komentarze (33)
     PRZEJDŹ NA WP.PL