Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Trzech piłkarzy odchodzi z Cracovii

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Cracovia pozyskała latem już pięciu zawodników, dla których miejsce muszą zrobić inni piłkarze - w Pasach nie zagrają już Boubacar Dialiba, Łukasz Zejdler i Dariusz Zjawiński.

Kontrakty Łukasza Zejdlera i Dariusza Zjawińskiego tracą ważność 30 czerwca i nie zostaną przedłużone.

- Do wyjazdu na obóz będą z nami trenowali, ale nie przedłużamy z nimi kontraktów, więc będą sobie szukali nowych klubów - mówi trener Jacek Zieliński.

Umowa Boubacara Dialiby była ważna do końca sezonu 2016/2017, ale Cracovia miała prawo do jej skrócenia i z niego skorzystała.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. "4-4-2": logiczne jest, że z Niemcami zagra Grosicki (źródło: TVP)

- Miał zapis w kontrakcie, że jeśli nie rozegra określonej ilości spotkań, to kontrakt ulega rozwiązaniu. To zostało spełnione i "Bouba" może sobie spokojnie szukać klubu - tłumaczy Zieliński

Zejdler był związany z Cracovią od sezonu 2012/2013, a na Kałuży 1 trafił z Baniku Ostrawa. Rozegrał dla Pasów łącznie 66 spotkań, w których strzelił trzy gole i zaliczył sześć asyst.

Zjawiński i Dialiba dołączyli do Cracovii latem 2014 roku. Pierwszy przyszedł do Pasów z Dolcanu Ząbki, a drugi z KV Mechelen. Bilans "Zjawy" w krakowskim klubie to siedem bramek i sześć asyst w 56 występach. Z kolei Senegalczyk strzelił osiem goli i zanotował cztery asysty w 51 meczach.

W meczu 35. kolejki sezonu 2014/2015 z Podbeskidziem Bielsko-Biała Dialiba skompletował hat-trick - jest pierwszym obcokrajowcem w historii Cracovii, któremu udała się ta sztuka.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL