Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Liderzy mają nadal grać w Arce Gdynia

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Kolejni zawodnicy przedłużają kontrakty z zespołem Arki Gdynia na następny sezon, ale wciąż ważnej umowy nie mają Krzysztof Sobieraj i Paweł Abbott. Prezes klubu zapowiada jednak, że podpisanie umów z piłkarzami ma nastąpić na dniach.

Działaczom Arki Gdynia bardzo zależało na tym, by pozostawić człon zespołu z I ligi. Udało się podpisać nowe umowy z Marcinem Warcholakiem, Michałem MarcjanikiemYannickiem Kakoko czy Antonim Łukasiewiczem. Kibicom jednak najbardziej zależało na tym, by w drużynie dalej grali Krzysztof Sobieraj (kapitan zespołu) i Paweł Abbott (najlepszy strzelec).

Prezes Arki, Wojciech Pertkiewicz, przyznaje, że klub zawarł już z nimi wstępne porozumienie i jest blisko parafowania nowych umów. - Większość zawodników przedłużyła już z nami kontraktami. Pozostali praktycznie tylko Sobieraj i Abbott. Mogę powiedzieć, że jesteśmy z nimi już po słowie i pozostały jedynie formalności. Znaki zapytania zamieniają się w kropkę - mówi szef klubu w rozmowie z WP SportoweFakty.

Dla Sobieraja ma być ostatni sezon w roli zawodowego piłkarza. Później doświadczony stoper ma przejść na drugą stronę rzeki i zostać szkoleniowcem. Jest w trakcie kursu trenerskiego.

Abbotta czeka z kolei trudna walka o miejsce w pierwszym składzie. W trakcie okresu wakacyjnego do Gdyni dołączyli bowiem Dariusz Zjawiński i Szymon Lewicki, którzy mają duże aspiracje. A w obwodzie pozostaje jeszcze Rafał Siemaszko.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Engel: Nawałka zostanie, nawet jak zmienią się władze (źródło TVP)

Czy Paweł Abbott będzie grał w pierwszym składzie Arki Gdynia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL