Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska

Gergo Lovrencsics znalazł nowy klub. W Lechu Poznań nie żałują jego odejścia

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Gergo Lovrencsics po trzech latach spędzonych w Lechu Poznań wraca do ojczyzny. We wtorek wieczorem 28-letni skrzydłowy podpisał kontrakt z Ferencsvarosem Budapeszt.

Gergo Lovrencsics do Lecha Poznań trafił w połowie 2013 roku z Lombardu Papa. Przez długi okres był kluczowym graczem Kolejorza, ale ostatnio obniżył loty. Łącznie w klubie tym rozegrał 146 spotkań. Zdobył w nich 20 bramek i zaliczył 34 asysty.

Jego kontrakt z Lechem Poznań wygasł 1 lipca. Od dłuższego czasu było wiadomo, że nie zostanie przedłużony i Węgier zmieni klub. - Nie żałuję jego odejścia. Nie było parcia ani z jednej, ani z drugiej strony. Byliśmy zadowoleni z jego gry defensywnej, ale wyobrażałem sobie zdecydowanie więcej w grze ofensywnej. W ostatnim okresie w Lechu jego statystyki spadały. Nie mam zastrzeżeń do zaangażowania, ale liczyłem na więcej asyst i chociaż kilka bramek - przyznaje Jan Urban, trener Kolejorza.

Lovrencsics postanowił wrócić do ojczyzny. We wtorek podpisał kontrakt z mistrzem Węgier - Ferencvarosem Budapeszt.W klubie tym są bardzo zadowoleni ze sprowadzenia 28-letniego piłkarza, który podczas Euro 2016 wystąpił w dwóch meczach reprezentacji Węgier (z Portugalią oraz Belgią) i pokazał się z dobrej strony.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Engel: Nawałka zostanie, nawet jak zmienią się władze (źródło TVP)

Czy Lech Poznań słusznie postąpił nie przedłużając umowy z Gergo Lovrencsicsem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL