Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Andrzej Grygiel / PAP / Andrzej Grygiel

Erik Grendel uporał się z problemami zdrowotnymi. "Najważniejsze, by nie było kontuzji"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Górnik Zabrze przygotowuje się do nadchodzącego sezonu I ligi. 14-krotni mistrzowie Polski po powrocie ze zgrupowania trenują na własnych obiektach. Po problemach zdrowotnych do zajęć powrócił Erik Grendel.

Erik Grendel poprzedniego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Słowacki pomocnik miał problemy zdrowotne i z tego powodu nie zagrał w żadnych meczu rundy wiosennej, a rozgrywki zakończył tylko z 11 występami w lidze. Słowak uporał się już z urazami i wraz z drużyną Górnika Zabrze rozpoczął przygotowania do nowego sezonu.

Grendel wystąpił w trzech sparingowych konfrontacjach śląskiego zespołu. - Jest coraz lepiej, nic mi nie dolega, trenuję cały czas na 100 procent. Mam już za sobą trzy sparingi. Przede mną kolejne mecze, a potem liga. Zrobię wszystko, by pomóc Górnikowi w powrocie do Ekstraklasy - powiedział Słowak w rozmowie z klubowym serwisem.

Szkoleniowcem Górnika Zabrze będzie w nadchodzącym sezonie Marcin Brosz. Pod wodzą nowego trenera zabrzanie w meczach kontrolnych testują nowe rozwiązania taktyczne. - Nasz trener ma pomysł na granie, na pewno trochę inny od poprzedników. Ma spore doświadczenie wyniesione z poprzednich klubów, a to jest bardzo istotne. Na pewno z trenerem Broszem damy radę - stwierdził Grendel.

Celem Górnika Zabrze na nadchodzące rozgrywki I ligi jest wywalczenie awansu do Ekstraklasy. Grendel ostrożnie wypowiedział się o swoich aspiracjach. - Dla mnie bardzo ważne jest to, by nie było już kontuzji. Wtedy będę w stanie dać jak najwięcej drużynie. Górnik mi pomógł, więc ja też chcę zrewanżować się tym samym i pomóc Górnikowi - zadeklarował słowacki pomocnik.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL