Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piłkarz Lechii pojechał na testy medyczne do Benfiki Lizbona

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Przemysław Macierzyński, młody piłkarz Lechii Gdańsk pojechał na testy medyczne do Benfiki Lizbona. 17-letni zawodnik ma zostać wypożyczony do zespołu mistrza Portugalii.

Przemysław Macierzyński jest napastnikiem. Urodził się 11 lutego 1999 roku. Mimo młodego wieku ma on już na swoim koncie debiut w pierwszej drużynie Lechii Gdańsk. 7 czerwca 2015 roku wszedł na końcówkę meczu z Jagiellonią Białystok.

Piłkarz ten w drużynie z Lizbony ma występować przede wszystkim w rezerwach Benfiki Lizbona, w których ostatnio grał inny były zawodnik Lechii - Paweł Dawidowicz, który był w szerokiej kadrze reprezentacji Polski przed Euro 2016.

- To dla mnie duży zaszczyt, że znalazłem się w kręgu zainteresowań takiego klubu jak Benfika. To dla mnie duża szansa i lecę do Portugalii ze sporymi nadziejami, że moja piłkarska kariera nabierze jeszcze większego rozpędu - powiedział Macierzyński.

Przed występami w Lechii Gdańsk urodzony w Lubsku piłkarz grał w zespołach juniorskich Relaksu Grabice oraz UKS SMS Łódź. W ostatnich latach grał on regularnie w reprezentacji Polski do lat 17.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Jakub Rzeźniczak o słabej formie Legii Warszawa w sparingach. "Mamy swoje problemy"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL