Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Matthias Sammer Getty Images / Alexander Hassenstein / Matthias Sammer

Matthias Sammer żegna się z Bayernem Monachium. Powodem problemy zdrowotne działacza

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Jak informuje "Sport Bild", Matthias Sammer przestanie pełnić funkcję dyrektora sportowego Bayernu Monachium. Działacza zabraknie podczas poniedziałkowej prezentacji Carlo Ancelottiego.

W kwietniu bieżącego roku Bayern Monachium poinformował, że absencja Matthiasa Sammera podczas spotkań jest spowodowana zdiagnozowanymi u niego problemami z krążeniem w mózgu. Od tego czasu stan zdrowia 48-latka miał się poprawić, jednak powrót do pracy zawodowej mistrza Europy z 1996 roku wciąż nie jest możliwy - informuje "Sport Bild".

W związku z tym Sammer miał poprosić prezesa klubu Karl-Heinza Rummenigge o rozwiązanie mającego obowiązywać do połowy 2017 roku kontraktu. Bawarczycy nie zajęli jeszcze stanowiska w tej sprawie, ale w najbliższym czasie dyrektor sportowy nie będzie mógł sprawować swojej funkcji. Niewykluczone, że zostanie przywrócony do pracy, gdy całkowicie upora się z chorobą, ale to tylko spekulacje.

Sammer po zakończeniu kariery piłkarskiej był trenerem Borussii Dortmund (2000-2004) oraz VfB Stuttgart (2004-2005), następnie pracował jako dyrektor techniczny reprezentacji Niemiec, a od 2012 roku jest dyrektorem sportowym Bayernu. Za jego kadencji do Monachium trafiło wiele gwiazd, w tym Robert Lewandowski.

ZOBACZ WIDEO Polski biznesmen rządzi francuskim klubem. To "Kanarki" o wspaniałej tradycji

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL