Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Maciej Kulczyński

Lech Poznań nie puści piłkarzy na turniej kadry U-19?

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Na początku sierpnia reprezentacja Polski U-19 pojedzie na turniej do Japonii. Powołanie otrzymało m. in. trzech piłkarzy Lecha Poznań. Trener Jan Urban wciąż nie wie, czy wyrazi zgodę na ich wyjazd.

Robert Gumny, Kamil Jóźwiak i Kacper Wojdak - to młodzi zawodnicy Kolejorza, których chciałby zabrać do Azji selekcjoner Rafał Janas.

- Rozmawiałem z trenerem Janasem i już wcześniej wspominał mi o tych powołaniach, ale powiedziałem wtedy, że niekoniecznie zawodników puszczę. Nie wiem w jakiej sytuacji kadrowej wówczas będziemy - stwierdził Jan Urban.

Trudno się dziwić trenerowi Lecha, bo o ile Wojdak nie jest zawodnikiem pierwszego zespołu, to już Gumny i Jóźwiak owszem i ostatnio grywają dość regularnie.

- Na razie żadnej decyzji nie ma. Będę się jeszcze kontaktował z selekcjonerem, bo trzeba znaleźć takie rozwiązanie, żeby wszyscy byli zadowoleni i przede wszystkim, by było to jak najlepsze dla piłkarzy. Poczekamy jak rozwinie się sytuacja w kwestii składu. Jeśli ktoś będzie miał małe szanse na występ w Lechu i zagrałby np. tylko w III-ligowych rezerwach, to niewykluczone, że wtedy lepiej byłoby dla niego pojechać na turniej kadry - dodał Urban.

W ramach Balcom BMW Cup reprezentacja Polski U-19 rozegra trzy spotkania: 8 sierpnia z Koreą Południową, 10 sierpnia z Sanfrecce Hiroszima oraz 11 sierpnia z reprezentacją Prefektury Hiroszima.

ZOBACZ WIDEO Łukasz Piątek: widzieliśmy, że rywali łapały już skurcze (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL