Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Bartłomiej Zborowski

Jakub Błaszczykowski powitany w VfL Wolfsburg. "To nasze zwycięstwo"

Michał Bugno
Michał Bugno
W poniedziałek Jakub Błaszczykowski został zaprezentowany na konferencji prasowej jako nowy pomocnik VfL Wolfsburg. - Jego przyjście to dla nas zwycięstwo - powiedział trener tego klubu Dieter Hecking.

Były kapitan reprezentacji Polski odszedł z Borussii Dortmund, w której występował od 2007 roku. Jego umowa z nowym klubem będzie obowiązywać do końca sezonu 2018/19.

- Bardzo nam miło przedstawić piłkarza, którego zawsze się obawialiśmy, kiedy grał przeciwko nam. Jakub Błaszczykowski to zawodnik, który może z powodzeniem grać w każdej drużynie. Nie tylko ze względu na piłkarskie umiejętności, ale także dlatego, że jest przykładem determinacji, chęci i pasji. Mając to na uwadze, jesteśmy absolutnie zachwyceni, że w przyszłości będzie występował w barwach VfL Wolfsburg - powiedział dyrektor sportowy VfL Wolfsburg Klaus Allofs.

Z przyjścia Błaszczykowskiego bardzo zadowolony jest także trener Dieter Hecking, który od czterech lat prowadzi drużynę VfL Wolfsburg.

- Z Jakubem w linii pomocy zwiększymy nasze możliwości na prawym skrzydle. Kuba ze swoim wielkim doświadczeniem pomoże nam zrealizować nasze cele i ponownie zakwalifikować się do europejskich pucharów. Jego przyjście to dla nas zwycięstwo - podkreślił 52-letni szkoleniowiec.

Jak podkreślił Jakub Błaszczykowski, bardzo istotna przy wyborze oferty z Wolfsburga była dla niego postawa trenera Heckinga, który od początku pokazywał mu, że bardzo chce go w swoim nowym zespole.

ZOBACZ WIDEO: Niezwykły postęp reprezentacji Polski. "Dwa lata temu nikt by w to nie uwierzył"

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL