Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rozgrywki Pucharu Polski / Rozgrywki Pucharu Polski

Trener Olimpii: Arka zasłużyła na awans

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Olimpia Zambrów postawiła Arce Gdynia trudne warunki, ale to zespół z Lotto Ekstraklasy może cieszyć się z awansu do 1/8 finału Pucharu Polski.

Olimpia Zambrów fatalnie rozpoczęła zmagania w II lidze w sezonie 2016/2017. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przegrali z GKS-em Bełchatów 0:2 i z Gryfem Wejherowo 1:3 i do meczu z Arką Gdynia przystępowali w kiepskich nastrojach. Mimo wszystko gospodarze postawili ekipie z Lotto Ekstraklasy postawili trudne warunki.

Bardzo dobrze dysponowany był bramkarz Olimpii, Piotr Czapliński, który bronił strzały m.in. Rashida Yussuffa czy Szymona Lewickiego. Gdy wydawało się, że kibice zobaczą dogrywkę, goście w 94. minucie przeprowadzili decydującą akcję. W polu karnym faulowany był jeden z gdynian, a gola z rzutu z karnego uzyskał Marcus Vinicius da Silva.

- Gratuluję Arce Gdynia awansu. Szkoda, że stało się to w takich okolicznościach, bo to zawsze boli. W przekroju całego spotkania goście absolutnie zasłużyli na zwycięstwo i awans. Myślę, że po ostatnim blamażu z Gryfem pokazaliśmy charakter i to, iż idziemy do przodu. Ten zespół ma potencjał, by konkurować na poziomie 2. ligi - przyznał na konferencji prasowej Zbigniew Kaczmarek.

W sobotę Olimpia o pierwsze zwycięstwo w II lidze zagra na wyjeździe z Legionovią Legionowo.

- Myślę, że chłopcy odbiorą ten mecz z Arką jako coś pozytywnego i dowód, że stać nas na dobrą grę. Mam nadzieję, że wpłynie to na nich korzystnie i w następnym spotkaniu ligowym pokażemy się z dobrej strony i przede wszystkim, zapunktujemy - dodał Kaczmarek.

ZOBACZ WIDEO Katarzyna Niewiadoma: czułam pustkę w moich nogach (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL