Najnowsze Wyniki/Kalendarz
fani Celtiku GlasgowGetty Images / Steve Welsh / Na zdjęciu: fani Celtiku Glasgow

Kibice Celticu Glasgow prowokowali drużynę z Izraela palestyńskimi flagami

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Nie przejdzie bez echa kibicom Celticu Glasgow incydent tuż przed meczem z Hapoelem Beer Szewa w eliminacjach do Ligi Mistrzów. UEFA zainteresowała się palestyńskimi flagami, które pojawiły się na jednej z trybun.

O konflikcie Palestyny z Izraelem wiadomo nie od dzisiaj, a kibice Celticu Glasgow postanowili w ten sposób sprowokować swoich środowych gości. Na Parkhead przyjechał Hapoel Beer Szewa i tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego na jednej z trybun pojawiły się flagi Palestyny. 

Całą sprawą zajęła się UEFA, której zdaniem mogło dojść do naruszenia artykułu 16 (2) przepisów dyscyplinarnych UEFA.

Już dwa lata temu Celtic musiał zapłacić 16 tysięcy funtów kary za palestyńskie flagi podczas meczu eliminacji do Ligi Mistrzów z islandzką drużyną KR Reykjavík.

UEFA od dawna kieruje się zasadami w kwestii nie używania gestów, słów, przedmiotów lub innych środków w przekazanie komunikatu, który nie odnosi się do imprezy sportowej, w szczególności jak są to wiadomości, które są natury politycznej, ideologicznej, religijnej, obraźliwe bądź prowokacyjne. 

Brendan Rodgers, menedżer mistrza Szkocji, zapytany o ewentualne sankcje, odparł: - Zostawiam to klubowi. Dla mnie nic to nie znaczy. Nie mogę się już doczekać rewanżu. Nigdy nie byłem w Izraelu. To piękny kraj i dobrzy ludzie.

Celtic był przez UEFA karany już ośmiokrotnie w ciągu ostatnich pięciu sezonów. Werdykt za wydarzenia z minionej środy ma poznać 22 września. 

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": Brazylia oknem wystawowym (źródło TVP)

Komentarze (12):

 • KubaP Zgłoś
  oj kogo zatrudniają w sportowych faktach "O konflikcie Palestyny z Izraelem wiadomo nie od dzisiaj, a kibice Celticu Glasgow postanowili w ten sposób sprowokować swoich środowych
  Czytaj całość
  gości. Na Parkhead przyjechał Hapoel Beer Szewa i tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego na jednej z trybun pojawiły się flagi Palestyny." Tutaj nie chodzi o prowokowanie drużyny z Izraela tylko protest wobec polityki tego państwa na ziemiach okupowanych. W dodatku autor był na tyle leniwy, że nawet archiwum własnej redakcji nie przejrzał - za palestyńską flagę Celtic został ukaranay już w uroku...Jak przeglądam komentarze niektórych osób to potwierdza się teoria, że osoby o skrajnie prawicowych poglądach najczęściej mają małą wiedzę o świcie - sprowadzono to do problemu Islamu.... żenada. Celtic to klub założony przez imigrantów ! Większość fanów to katolicy o lewicowych poglądach politycznych...
  • Ferrari Lubie Zgłoś
   teraz wiemy ze i tam dotarl juz islam,oj bedzie bedzie jeszcze
   • Artur Kowal Zgłoś
    UEFA podobnie jak Żydzi też chcą zetrzeć gumką Palestyne? UEFA MAFIA !!!
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL