Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon Marciniak PAP/EPA / PAP/EPA/KHALED ELFIQI / Na zdjęciu: Szymon Marciniak

Prezydent Romy wściekły na Szymona Marciniaka: Arbiter był fatalny, zrujnował nam mecz

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Polski sędzia Szymon Marciniak pokazał piłkarzom AS Roma dwie czerwone kartki w rewanżowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów z FC Porto (0:3). Zdaniem Jamesa Pallotty, miało to decydujący wpływ na porażkę włoskiego klubu.

Szymon Marciniak przy stanie 0:1 najpierw wyrzucił z boiska Daniele De Rossiego, a następnie już po przerwie Emersona Palmieriego. Obaj podopieczni Luciano Spallettiego ostro sfaulowali przeciwników, ale nie mieli wcześniej na koncie żółtych kartek i decyzje o pokazaniu im od razu "czerwieni" wzbudziły kontrowersje.

- Arbiter był fatalny, zrujnował nam mecz. Niech mi ktoś powie, czego można spodziewać się po grze w dziesiątkę czy dziewiątkę? Nie będzie dla klubu żadnych reperkusji, natomiast muszę powtórzyć, że jestem maksymalnie rozczarowany postawą sędziego - skomentował niepowodzenie prezydent AS RomaJames Pallotta.

Bardziej powściągliwych w ocenach był trener Spalletti. Szkoleniowiec przyznał tylko, iż nie przypuszczał, że w dwóch spotkaniach aż trzech jego zawodników będzie musiało przymusowo opuścić boisko (w pierwszym pojedynku czerwoną kartkę dostał Thomas Vermaelen).

Marciniaka starał się nie krytykować dyrektor sportowy Giallorossich. - Nie chcę oceniać pracy arbitra. Szanujemy podejmowane przez niego decyzje, chociaż uważam, że były przesadzone. De Rossi na pewno nie chciał zrobić krzywdy przeciwnikowi, Daniele próbował trafić w piłkę i się spóźnił - skomentował Walter Sabatini.

ZOBACZ WIDEO Michał Kucharczyk: Są ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a uważają się za znawców

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL