Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/Bartłomiej Zborowski / PAP/Bartłomiej Zborowski

Oficjalnie: jeszcze jeden duży transfer SSC Napoli. Gwiazda Torino w wicemistrzu Włoch

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Wyjątkowo aktywni okazali się w dobiegającym końca oknie transferowym działacze SSC Napoli. Rzutem na taśmę drużynę Maurizio Sarriego zasilił Serb Nikola Maksimović.

O niedawnego partnera Kamila Glika z linii obrony Torino FCSSC Napoli zabiegało od wielu tygodni. Piłkarz był do tego stopnia zdeterminowany, by zmienić klub, że bez zgody działaczy i szkoleniowca Sinisy Mihajlovicia opuścił treningi. To jednak nie przyśpieszyło transakcji ani nie doprowadziło obniżenia żądań Byków.

Ostatecznie Napoli musiało zapłacić za Nikolę Maksimovicia 27 mln euro i oddać w rozliczeniu na zasadzie wypożyczenia do Turynu pomocnika Mirko Valdifioriego, który po dokonanych wzmocnieniach nie mieścił się w planach trenera Maurizio Sarriego.

Maksimović jest świetnie rokującym stoperem, który w ciągu trzech lat występów w Torino spisywał się bardzo dobrze. Ma 24 lata i w dorobku 11 występów w reprezentacji Serbii.

Środkowy obrońca jest kolejnym poważnym wzmocnieniem Napoli dokonanym tego lata. Wcześniej pozyskano sześciu piłkarzy niebędących bez szans na grę w podstawowym składzie: stopera Lorenzo Tonellego, środkowych pomocników Piotra Zielińskiego, Amadou Diawarę i Marko Roga, skrzydłowego Emanuele Giaccheriniego oraz napastnika Arkadiusza Milika. Ogółem na siedmiu nowych piłkarzy wydano ponad 100 mln euro, a najdroższy był Milik - 32 mln.

Co istotne, z kluczowych zawodników wicemistrzowie Włoch stracili tylko jednego - Gonzalo Higuaina, na którym zarobiono 90 mln.

ZOBACZ WIDEO Arkadiusz Milik: Jesteśmy innym zespołem, niż przed Euro 2016 (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL