Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Prezes Pogoni Szczecin: Znaleźliśmy optimum, które jest szalenie ważne

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin był wielkim orędownikiem budowy nowego stadionu. Choć skończy się na gruntownej przebudowie, to włodarz klubu jest zadowolony z obecnej koncepcji.

W poniedziałek prezes Pogoni Szczecin prezentował wizualizacje stadionu wspólnie z prezydentem miasta Piotrem Krzystkiem. Koncepcja przebudowy jest efektem kompromisu między tymi stronami, a także kibicami. Jej główne założenia to pozostawienie obiektu w obecnej lokalizacji, dobudowanie czwartej trybuny i zadaszenie wszystkich. Nad projektem pracowano intensywnie od marca do września.

- Rozmawiamy inaczej niż w przeszłości, by to co powstanie, służyło mieszkańcom Szczecina, kibicom i klubowi. Akceptujemy w pełni obecną koncepcję, a kształt stadionu został również zaaprobowany przez fanów. To ważne, że brali udział w rozmowach - powiedział Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin.

- Jest wiele rzeczy, które można było zrobić inaczej, ale znaleźliśmy pewne optimum, które jest szalenie ważne dla naszego miasta. Nie chodzi bowiem o to, żeby wydawać pieniądze bez końca, ale zbudować stadion, który spełni oczekiwania i nie będzie efektem rozrzutności. Mam dziś satysfakcję - zapewnił sternik klubu.

Pogoń występuje od kilku sezonów w Lotto Ekstraklasie i jest w elitarnym gronie klubów, który zawsze grał w grupie mistrzowskiej po reformie ligi. Choć powoli, stara się robić kolejne kroki do przodu.

ZOBACZ WIDEO: Piszczek: nikt nie mówił, że eliminacje będą łatwe (źródło TVP)

- Piłkarze będą mieć do dyspozycji bazę, o jakiej mogą teraz tylko pomarzyć. Takie dodatkowe rzeczy jak siłownia, pokój do badań i dobrze wyposażone stanowiska do masaży są ważne w piłce. Drużyna dostanie rzeczy, które mogą podnieść jej jakość - zwrócił uwagę Mroczek.

Portowcy dysponują bazą z trawiastymi boiskami treningowymi na koronie stadionu. Po inwestycji również ona ma być ulepszona, by choćby młodzież mogła tam trenować przez cały rok, a w teorii nawet całą dobę.

- Prezydent miasta zgodził się, by wykorzystać przebudowę stadionu i doprowadzić do boisk treningowych energię elektryczną i wodę. To przygotowanie pod takie inwestycje jak podgrzewanie muraw i zadaszenie jednego boiska. Dzięki tym działaniom drużyny będą mieć dwa razy więcej czasu na treningi. Myślimy przyszłościowo i oszczędnościowo, ponieważ będzie ku temu idealny moment - powiedział prezes Pogoni.

Najwięcej wątpliwości po prezentacji wizualizacji dotyczy dachu. Przestrzeń między nim a trybunami jest duża, co nie zatrzyma podmuchów wiatru. Nie powinno być natomiast efektu szklarni.

- Dostaję dużo pytań na temat dachu, ale on jest przeźroczysty tylko na wizualizacjach. Przenikanie promieni słonecznych będzie na poziomie 50 procent, więc nie przegrzejemy się, siedząc na stadionie - zapewnił Mroczek.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL