Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Bartłomiej Zborowski

Piotr Nowak: Legii brakuje Czerczesowa. Dla niego był to projekt życia

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Piotr Nowak, szkoleniowiec Lechii Gdańsk, uważa, że Legii Warszawa brakuje Stanisława Czerczesowa, rosyjskiego szkoleniowca, który zdobył ze stołeczną drużyną mistrzostwo i Puchar Polski. - Dla niego był to projekt życia - mówi.

W przeszłości Piotr Nowak i Stanisław Czerczesow występowali w drużynie Dynama Drezno. Do dnia dzisiejszego utrzymają przyjacielskie stosunki. Często ze sobą rozmawiają, wymieniają poglądy. Szkoleniowiec Lechii Gdańsk żałuje, że Rosjanin opuścił Polskę i nie pracuje już w Legii Warszawa.

- Legii po prostu brakuje Staszka Czerczesowa. Wielokrotnie z nim rozmawiałem w trakcie sezonu. On bardzo emocjonalnie podchodził do pracy w Warszawie. Uważał Legię za projekt jego życia. Włożył wiele duszy i serca, by ten zespół zdobył mistrzostwo i Puchar Polski - mówi Piotr Nowak.

- Szkoda, że Staszka nie ma już w Warszawie. To był trener, który miał wielkie plany wobec Legii. Pamiętam, jak mówił mi o Lidze Mistrzów. Marzył o tym. Mówił o wzmocnieniach. To były realne plany - dodaje opiekun gdańskiej Lechii.

Czerczesowa w Warszawie zastąpił Besnik Hasi, ale Albańczyk kompletnie się nie sprawdził. Pod jego wodzą Legia przegrywała mecz za meczem, będąc drużyną bez stylu. Teraz rządy w zespole przejął Jacek Magiera.

- Zawsze przy takich sytuacjach jest wiele czynników, które mają wpływ na wyniki. Mowa tutaj o kwestiach mentalnych, przygotowaniu taktycznym i fizycznym. Trudno wyróżnić jeden decydujący element. Prawda zawsze leży po środku - tłumaczy Piotr Nowak.

Sobotnie spotkanie Legii z Lechią rozpocznie się o 20:30.


ZOBACZ WIDEO: Sporting - Legia. Miroslav Radović tłumaczy się z pudła

Czy Legii Warszawa brakuje Stanisława Czerczesowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL