Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ODD ANDERSEN / AFP / ODD ANDERSEN / AFP

El. MŚ: duża konkurencja w ataku Danii przed meczem z Polską. "Selekcjoner ma trudne zadanie"

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Duńczycy nie mają w ofensywie gwiazd pokroju Roberta Lewandowskiego czy Arkadiusza Milika, ale selekcjonerowi Age Hareide niełatwo będzie wybrać duet napastników na mecz z Polską.

Spośród napastników selekcjoner reprezentacji Danii powołał Nicolaia Joergensena z Feyenoordu, Viktora Fischera z Middlesbrough (w klubie występuje jako skrzydłowy), Yussufa Poulsena z RB Lipsk oraz Andreasa Corneliusa z FC Kopenhaga.

Najbardziej doświadczony i najskuteczniejszy w narodowych barwach jest 26-letni Joergensen, który zdobył w kadrze 5 goli. W dorobku Fischera są 3 trafienia, z kolei Poulsen i Cornelius strzelili dotąd po 2 bramki.

Do tej pory Age Hareide sięgał po duet Joergensen - Fischer, ale drugi z wymienionych słabo rozpoczął sezon w Premier League, gra mało i jest głównie rezerwowym. Z kolei Cornelius w rozpoczętych rozgrywkach zdobywa sporo bramek, a Poulsen świetnie wprowadził się do Bundesligi i w ostatni weekend strzelił debiutanckiego gola.

- Konkurencja w ataku jest zdrowa, a selekcjoner ma trudne zadanie. To dobrze, że trener musi wahać się, na kogo postawić. Każdy z napastników ma nieco inną charakterystykę, ale wszyscy są w dobrej formie i mogą pomóc zespołowi - tłumaczy Poulsen w rozmowie z "Boldem".

Hareide dotąd stosował ustawienie 3-5-2, zatem z kwartetu napastników będzie musiał odrzucić dwóch. Niezagrożony wydaje się być Joergensen, jednak trudno przewidzieć, kto w Warszawie zajmie miejsce u jego boku.

Dorobek piłkarzy grających w ataku reprezentacji Danii w kadrze i klubie:

PiłkarzKlubMecze w kadrzeGole w kadrzeMecze w tym sezonieGole w tym sezonie
Nicolai JoergensenFeyenoord185127
Yussuf PoulsenRB Lipsk15271
Viktor FischerMiddlesbrough1235-
Andreas CorneliusFC Kopenhaga92179

ZOBACZ WIDEO: Jerzy Engel: Zieliński będzie liderem reprezentacji

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL