Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Damian Filipowski

Świetny mecz Mateusza Abramowicza. Bramkarz GKS-u błyszczał w Nowym Sączu

Krzysztof Niedzielan
Krzysztof Niedzielan
Katowicki GKS przełamał 4-letnią niemoc i znów wygrał mecze na stadionie Sandecji. Goście pokonali biało-czarnych 1:0 i mocno przyczynił się do tego ich bramkarz, Mateusz Abramowicz.

GKS Katowice prowadził od 38. minuty spotkania po golu samobójczym Mateusza Bartkowa i dowiózł skromne zwycięstwo do końcowego gwizdka - w dużym stopniu dzięki bramkarzowi, który w trzech sytuacjach uratował skórę swoim kolegom. Po dośrodkowaniach Macieja Małkowskiego główkowali Grzegorz Baran i Kamil Słaby, ale Mateusz Abramowicz "wyciągał" zmierzające do bramki piłki. Obronił też strzał Wojciecha Trochima w sytuacji sam na sam.

- Cieszę się, że dołożyłem swoją cegiełkę, ale to cała drużyna broni i cały zespół wygrywa. Zagraliśmy na zero z tyłu, choć był to ciężki mecz na trudnym terenie. Jest w końcu przełamanie, bo długo nie mogliśmy wygrać w Nowym Sączu - cieszył się 23-letni golkiper.

GKS Katowice zwyciężył w Nowym Sączu po ponad 4-letniej przerwie. Mecz wcale nie był łatwy dla przyjezdnych i to Sandecja była stroną przeważającą. Gospodarze mieli kilka dobrych sytuacji, ale skuteczność nie była ich atutem. Piłka mijała bramkę, lub Abramowicz był zaporą nie do przejścia.

- Ja nie lubię puszczać bramek - zarówno na treningu, jak i podczas meczów. Staram się tego trzymać. Super pracuje się z trenerem bramkarzy Januszem Jojko i pozostałymi golkiperami. Oby pokazywać to w kolejnych meczach - skomentował.

ZOBACZ WIDEO Adam Frączczak: jak się przełamywać, to z Legią (Źródło: TVP S.A.)

- Pokazaliśmy w Nowym Sączu dobrą piłkę i oddaliśmy serducho. Walczyliśmy o każdy metr boiska - dodał Mateusz Abramowicz, który skończył spotkanie z rozbitą wargą. Podczas wyjścia na 14 metr do piąstkowania, zderzył się z graczem Sandecji.

Gieksa po pokonaniu Sandecji wskoczyła na pierwsze miejsce na zapleczu Lotto Ekstraklasy, ale dotychczasowy lider Zagłębie Sosnowiec nie rozegrał jeszcze swojego meczu w 13. kolejce. Czeka go starcie z Miedzią Legnica (niedziela, 17:45).

- Nie patrzymy na innych. My mamy w każdym meczu udowadniać swoją wartość i zdobywać jak najwięcej punktów - zakończył Mateusz Abramowicz.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL