Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images

Valerien Ismael może zostać trenerem VfL Wolfsburg na stałe. "Zadecydują najbliższe mecze"

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Zwolnionego Dietera Heckinga na stanowisku trenera VfL Wolfsburg zastąpił dotychczasowy trener drugiej drużyny Valerien Ismael. Możliwe, że Francuz na stałe będzie prowadził wicemistrza Niemiec z 2015 roku.

- Ismael nie jest rozwiązaniem awaryjnym. Zdecydował się podjąć wyzwanie, a ja darzę go zaufaniem. Jego dalsze losy zależą od najbliższym meczów - mówi dyrektor sportowy VfL WolfsburgKlaus Allofs

Działacz nie ukrywa, że będzie rozglądał się za trenerem z doświadczeniem, ale udany początek Valeriena Ismaela może zagwarantować mu długoterminowy kontrakt i stałą pracę z pierwszym zespołem.

Ismael, były zawodnik Bayernu Monachium i Werderu Brema, zakończył zawodową karierę w 2009 roku, a dwa lata później objął drugą drużynę Hannoveru 96. Później pracował z rezerwami Wilków z przerwą na prowadzenie 1.FC Nuernberg, jednak w klubie z 2. Bundesligi sobie nie poradził i szybko został zwolniony.

- Jesteśmy zgodni co do tego, że zespół gra obecnie poniżej swoich możliwości. Potrzebne są zmiany i zostaną przeze mnie przeprowadzone - przyznaje 41-latek, cytowany przez "Kickera".

ZOBACZ WIDEO Policja czeka na kibiców Legii. "Race będą przenosić w majtkach"

Wilki po słabym początku rozgrywek plasują się w dolnej połówce tabeli. Czy awans do europejskich pucharów to wciąż realny cel? - Nadal chcemy jak najszybciej powrócić na arenę międzynarodową, to się nie zmienia. A póki co zamierzamy zacząć grać dobrze w piłkę - przyznaje Allofs.

Dodajmy, że u Dietera Heckinga pewne miejsce w podstawowym składzie miał Jakub Błaszczykowski, który pełnił rolę kapitana. Nie można wykluczyć, iż skrzydłowy u nowego trenera nie będzie cieszył się tak dużym zaufaniem.

Czy Valerien Ismael doprowadzi do poprawy gry Wolfsburga?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL