Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Kamil Górniak

Oficjalnie: w Stalowej Woli powstanie nowy stadion

Kamil Górniak
Kamil Górniak
W sobotę w Stalowej Woli doszło do podpisania umowy pomiędzy Ministerstwem Sportu i Turystyki a Miastem Stalowa Wola na budowę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej.

Nie doszło do skutku piłkarskie spotkanie w Stalowej Woli pomiędzy Stalą a Rakowem Częstochowa, ale kibice mogą się jednak cieszyć, gdyż zrobiono ogromny krok w kierunku kompleksowej modernizacji obiektu przy ulicy Hutniczej. Wiceminister Sportu i Turystki Jarosław Stawiarski i Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny podpisali umowę na dofinansowanie w Stalowej Woli Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. - Powstanie obiekt, który będzie służył nie tylko zawodowcom, ale i tym najmniejszym adeptom piłki nożnej - stwierdził minister Stawiarski.

Kompleks sportowy składać ma się z pełnowymiarowego boiska z oświetleniem i podgrzewaną płytą, dwóch boisk treningowych, boiska, które zostanie przykryte pneumatyczną halą tzw. balonem, a także z kompleksowym zapleczem socjalnym i trybuną na 2000 miejsc. - To miejsce w przeciągu dwóch lat zmieni się nie do poznania. To wszystko powstanie w 2018 roku na 80-lecie klubu i miasta. Nie byłoby to możliwe bez wielkiej pomocy ministerstwa i naszych lokalnych parlamentarzystów. Otrzymamy przynajmniej 15 milionów złotych. Niestety chcieliśmy to wszystko załatwić przy pełnych trybunach, ale zapadła decyzja taka a nie inna i mecz nie doszedł do skutku - powiedział prezydent Stalowej Woli, Lucjusz Nadbereżny.

Już niebawem zaczną się pierwsze prace związane z modernizacją. W ciągu kilku tygodni zostanie rozebrana stara trybuna główna, aby na jej miejscu już niebawem mogły rozpocząć się prace budowlane Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej.

ZOBACZ WIDEO Krychowiak o swoim stylu. "Czy poprawiam fryzurę w przerwie? Nie mogę odpowiedzieć"

Czy uważasz, że w każdym mieście wojewódzkim powinno znajdować się takie centrum piłki nożnej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL