WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Pier Marco Tacca / Na zdjęciu: Frank de Boer

Giovanni Trapattoni: Zachowanie de Boera to sygnał

Karol Borawski
Karol Borawski
Giovanni Trapattoni zabrał głos na temat Franka de Boera, który może zostać zwolniony z Interu Mediolan. Włoski trener nie ma wątpliwości, że Holender pożegna się z pracą, jeśli nie wygra z Torino.

Po dziewięciu kolejkach Serie A Inter zajmuje dopiero 14. miejsce. W najbliższej meczu ekipa z Mediolanu zmierzy się z piątym w tabeli Torino. Po serii nieudanych występów nad trenerem Frankiem de Boerem zawisły ciemne chmury.

- Z tego co słyszałem, de Boer mówił, że "nie martwi się plotkami". Takie zachowanie samo w sobie jest sygnałem - powiedział Giovanni Trapattoni.

- Kiedy zespół widzi, że trener nie cieszy się zaufaniem, stara się podążać własną drogą, co nie pomaga. Jasne jest, że zespół potrzebuje zwycięstwa z Torino, ponieważ błądzić jest rzeczą ludzką, ale trwać w błędzie jest katastrofą. De Boer pochodzi z holenderskiej szkoły, gdzie każdy uważa się za niepokonanego. Dzisiejszy futbol jest sportem globalnym, nikomu nie jest łatwo. Obecnie zespół męczy się mentalnie i fizycznie - dodał doświadczony trener.

Spotkanie Inter - Torino zostanie rozegrane w środę.

ZOBACZ WIDEO Napoli skromnie pokonało beniaminka. Zobacz skrót. [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Frank de Boer straci posadę po meczu z Torino?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL