Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP

Inter Mediolan postawił na Stefano Piolego. To trener bez większych sukcesów

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Stefano Pioli został nowym trenerem Interu Mediolan. Podpisał kontrakt do 30 czerwca 2018 roku i zajął miejsce Stefano Vecchiego, który prowadził zespół w dwóch spotkaniach po wcześniejszym zdymisjonowaniu Franka de Boera.

Stefano Pioli w trakcie kariery piłkarskiej występował między innymi w Juventusie i Fiorentinie, a samodzielną pracę trenerską rozpoczął w 1999 roku. Najpierw prowadził drużyny młodzieżowe, by w 2003 roku objąć Salernitanę. Prowadził Modena FC, Parma FC, US Grosseto, Piacenza Calcio, US Sassuolo, Chievo Werona, US Palermo oraz Bologna FC.

Pioli nie odnosił sukcesów z wymienionymi zespołami, a dymisjonowano go głównie na skutek słabych wyników. Z Palermo musiał pożegnać się już po zaledwie 90 dniach, z kolei Bologna pod jego wodzą walczyła tylko o utrzymanie w Serie A.

Przed sezonem 2014/2015 Piolego zdecydowało się zatrudnić Lazio Rzym i dopiero w tym klubie szkoleniowcowi zaczęło się wieść lepiej. Trzecie miejsce w tabeli i awans do eliminacji Ligi Mistrzów zostały uznane za niemałe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że Biancocelesti od dłuższego czasu dołowali.

Trenerowi nie udało się utrzymać wysokiego poziomu gry zespołu. Lazio nie przedostało się do fazy grupowej LM, a w rozgrywkach ligowych obniżyło loty. Piolego zwolniono jeszcze przed końcem edycji 2015/2016 i od tego czasu pozostał bez pracy.

Pioli jest trenerem z niemałym doświadczeniem, lecz znacznie więcej sukcesów odnieśli jego poprzednicy w Interze: Roberto Mancini i Frank de Boer, którzy musieli odejść z powodu słabych wyników. Władze klubu podejmują więc spore ryzyko, jednak znalezienie klasowego trenera w trakcie sezonu nie jest łatwym zadaniem, a kandydatury Marcelino i Guusa Hiddinka odrzucono.

ZOBACZ WIDEO Lewandowski: są sprawy, które powinny pozostać wśród nas

Czy Inter Mediolan pod wodzą Stefano Piolego wróci do ścisłej czołówki Serie A?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL