Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Claudio Villa

Giampiero Ventura skreślił Sebastiana Giovinco

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Sebastian Giovinco jest niekwestionowaną gwiazdą amerykańskiej Major League Soccer, ale to nie robi wrażenia na Giampiero Venturze. Selekcjoner reprezentacji Włoch na dobre skreślił 29-latka.

Sebastian Giovinco jest 23-krotnym reprezentantem Włoch, ale po raz ostatni w drużynie narodowej zagrał w październiku 2015 roku. Z filigranowego napastnika zrezygnował już Antonio Conte, a Giampiero Ventura nie ma zamiaru dawać mu kolejnej szansy w kadrze.

Włoch jest absolutną gwiazdą MLS. Był wybrany MVP sezonu 2015, a w kampanii 2016 też radzi sobie znakomicie, bo w 31 występach dla Toronto FC strzelił aż 21 goli, do których dołożył 14 asyst. Te liczby nie robią jednak wrażenia na selekcjonerze reprezentacji Włoch.

- Zrobiłem wszystko, by mu pomóc, ale prawda jest taka, że gra w lidze, która się nie liczy. Liczba goli jest mniej ważna, ponieważ z umiejętnościami, które ma, musi robić różnicę w tej lidze - mówi Ventura.

Zdaniem doświadczonego szkoleniowca amerykańska MLS ściąga 29-latka w dół: - Kłopot polega na tym, że grając w takiej lidze, przyzwyczajasz się do stylu gry i pojawia się problem mentalny.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Engel: Grzegorz Krychowiak w reprezentacji jest niezmienialny (źródło: TVP SA)

Sebastian Giovinco powinien otrzymać kolejną szansę w reprezentacji Włoch?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL