Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News / Piotr BLAWICKI

Eliminacje MŚ 2018. Źle się dzieje w państwie duńskim

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
"Wygraj albo spadaj!" - apeluje duńska prasa do trenera Age Hareide. Kapitan reprezentacji Simon Kjaer rozumie frustrację, ale prosi o czas. Czasu jednak nie ma. Duńczycy żądają od swojej kadry zwycięstw.

Spadać trenerowi w razie nie wygrania z Kazachstanem radzi poczytny dziennik "Ekstra Bladet". Porażka albo remis z Kazachami może bowiem oznaczać koniec marzeń o awansie do mistrzostw świata w Rosji. Duńczycy w pierwszym meczu wygrali z Armenią 1:0, prezentując jednak futbol ofensywny, atrakcyjny. 

Wydawało się, że Dania się odrodziła. Potem przyszła jednak porażka z Polską 2:3 (być może wliczona w kalkulacje) i zupełnie szokująca Duńczyków przegrana z Czarnogórą 0:1. I momentalnie sytuacja zrobiła się niewesoła. Age Hareide to Norweg, który kadrę przejął w marcu. Ma umowę ważną do MŚ w Rosji. Duńczycy ponoć jeszcze nigdy nie zwolnili szkoleniowca przed końcem kontraktu. Jeśli Skandynawowie nie wygrają jednak z Kazachstanem, wtedy media i na szkoleniowca i federację przypuszczą atak szturmowy. 

 - Potencjał tego zespołu jest ogromny, ale musimy zrozumieć, że na budowę potrzeba czasu - broni siebie i kolegów kapitan Simon Kjaer. - Być może jedną z przyczyn tych wyników jest brak doświadczenia zespołu. Choć żeby było jasne, nie szukam wymówek. Po prostu spójrzmy tylko na całą sprawę w szerszym kontekście. 

Faktycznie, Hareide odmładza skład, w pierwszych meczach średnia wieku piłkarzy oscylowała zaledwie wokół 24 lat. 

 - Rozumiem frustrację po porażce z Czarnogórą. My również byliśmy mocno rozczarowani. Jednak patrzmy do przodu - apeluje Kjaer. 

Dania zagra u siebie z Kazachstanem w piątek 11 listopada o godzinie 20:45.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Engel: Grzegorz Krychowiak w reprezentacji jest niezmienialny (źródło: TVP SA)

Dania awansuje do MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL