Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Grzegorz Momot

Cracovia mocno osłabiona na mecz z Bruk-Bet Termalicą

Maciej Kmita
Maciej Kmita
W piątkowym meczu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza trener Cracovii, Jacek Zieliński nie będzie mógł skorzystać z Piotra Malarczyka i Tomasa Vestenicky'ego, a pod znakiem zapytania stoi występ Erika Jendriska.

Piotr Malarczyk z powodu skomplikowanego urazu, którego doznał w ostatnim meczu z Piastem Gliwice (2:2) w 2016 roku nie pojawi się już na boisku. Tomas Vestenicky z kolei ma kontuzję kolana i nie wiadomo, kiedy będzie gotowy do gry. Erik Jendrisek dopiero w czwartek będzie trenował po raz pierwszy od ostatniego meczu z Piastem.

- Piotrka czeka zabieg i będzie gotowy do gry dopiero na wiosnę. Operacja zostanie przeprowadzona, kiedy zejdzie mu opuchlizna. Ma złamany nos i pogruchotane kości policzkowe. Miejmy nadzieję, że to wszystko dobrze się zakończy. Dla nas to naprawdę duża strata, bo był w bardzo dobrej dyspozycji - mówi trener Jacek Zieliński, który może zastąpić Malarczyka Florinem Bejanem, Robertem Litauszkim albo Piotrem Polczakiem.

- Vestenicky ma uraz przeciążeniowy kolana, który przywiózł ze zgrupowania reprezentacji Słowacji. Trenuje indywidualnie. Jendrisek będzie trenował w czwartek po raz pierwszy od meczu z Piaste. Ma zbicie korpusu - mówi trener Cracovii.

Do tego poważnej kontuzji kolana doznał 20-letni Przemysław Pyrdek. - Ma podejrzenie zerwania więzadeł krzyżowych - informuje Zieliński.

ZOBACZ WIDEO Neapol tęskni za Milikiem. Włosi czekają na powrót Polaka

Kto powinien zastąpić Piotra Malarczyka na środku obrony Cracovii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL