Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arkadiusz Milik w barwach Napoli Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik w barwach Napoli

Arkadiusz Milik może zacząć trenować w tym roku

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Pod koniec grudnia lub na początku stycznia - właśnie wtedy Arkadiusz Milik wróci do treningów z resztą drużyny. Piłkarz Napoli w meczu ma wystąpić za dwa miesiące.

Reprezentant Polski zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie w spotkaniu eliminacji MŚ z Danią 8 października.

Rehabilitacja napastnika przebiega bez zastrzeżeń. Milik trenuje kilka razy dziennie. Rano na boisku - wykonuje proste ćwiczenia z piłką, skupiające się na podaniach i prowadzeniu jej w różnych kierunkach. Dwa razy dziennie ma również zajęcia na basenie. Dodatkowo wzmacnia kontuzjowane kolano w siłowni.

Jak udało się nam ustalić, powrót piłkarza do treningów z pełnym obciążeniem z resztą drużyny planowany jest jeszcze w tym roku. Wszystko zależy od postępów w rehabilitacji. Na razie piłkarz robi je z każdym dniem. Lekarze SSC Napoli są pod wrażeniem regeneracji organizmu zawodnika. Do tej pory wszystko przebiega zgodnie z planem, bez komplikacji. Lekarze nie wywierają na Miliku presji szybkiego powrotu na boisko. Podobne podejście ma piłkarz. Mówił to już w rozmowie z naszym portalem na początku tego miesiąca.

- Cała kariera przede mną. Ten czas, który tracę teraz, postaram się nadrobić później. Nie ma się co spieszyć i z urazu wchodzić w następną kontuzję. Kiedy będę zdrowy na sto procent i lekarze powiedzą "tak", to wrócę - powiedział.

Włoskie media informowały niedawno, że napastnik zagra już 15 stycznia w spotkaniu z Pescarą. To prawdopodobne, ale bardziej realne jest, że zawodnik wystąpi w meczu pod koniec stycznia albo na początku lutego.

ZOBACZ WIDEO Neapol tęskni za Milikiem. Włosi czekają na powrót PolakaRozgrywki Serii A TIM możesz oglądać w WP Pilot

Czy Arkadiusz Milik jest równie ważnym zawodnikiem w reprezentacji Polski, co Robert Lewandowski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL