Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mariusz Rumak PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Mariusz Rumak

Mariusz Rumak: Punkty są niezmiernie istotne

Artur Długosz
Artur Długosz
- Jestem przekonany, że mam piłkarzy, którzy są w stanie zdobyć trzy punkty. Jestem przekonany, że stać nasz zespół na to, żeby być wyżej niż Arka - wyliczał Mariusz Rumak, trener Śląska Wrocław, przed niedzielnym meczem z gdynianami.

W meczu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk podejmować będzie Arkę Gdynia. Wrocławianie w tym sezonie wygrali zaledwie jedno spotkanie na własnym stadionie. Gdynianie w tabeli wyprzedzają ich o jeden punkt.

- Arkę darzymy dużym szacunkiem. Sport pisze swoje scenariusze. Czasami jest tak, że zespół niżej notowany może sprawić niespodziankę. Gdy spojrzymy na tabelę, to Arka jest wyżej od nas. Natomiast jestem przekonany, że mam piłkarzy, którzy są w stanie zdobyć trzy punkty. Jestem przekonany, że stać nasz zespół na to, żeby być wyżej niż Arka, żeby być wyżej w tabeli, niż teraz jesteśmy. Chodzi o to, żeby wygrać z Arką, przepracować w końcu dobrze okres przygotowawczy w pełnym, uzupełnionym składzie i dobrze wystartować w kolejnej odsłonie tych rozgrywek - mówił przed tym spotkaniem Mariusz Rumak, trener WKS-u.

- Patrzę na wyniki badań, które jeżeli chodzi o przygotowanie fizyczne wyszły zdecydowanie lepiej niż te sierpniowe. Ten zespół w końcu zaczyna funkcjonować dobrze jeżeli chodzi o aspekty motoryczne natomiast kończy się ta runda i wiem, że zimą możemy zrobić duży krok. Bardzo optymistycznie patrzę na to, co się dzieje, ale też świadomy tego, że niezmiernie istotne są punkty w meczu z Arką Gdynia - dodał.

Szkoleniowiec Śląska ma dylemat kogo wystawić w ataku. Ta formacja w zespole zielono-biało-czerwonych rozczarowuje. - Szukamy optymalizacji. Na tę chwilę żaden z tych piłkarzy, którzy występowali na pozycji "9", nie miał takich statystyk, że można było powiedzieć, że góruje nad innymi. Przygotowując się do spotkania z Arką Gdynia przede wszystkim zwracamy uwagę na dyspozycję naszego zespołu, naszych piłkarzy. W głównej mierze dyspozycja treningowa zadecyduje, który z zawodników będzie w podstawowym składzie jeżeli chodzi pozycję napastnika w meczu z Arką Gdynia - skomentował.

Dzień po zakończeniu meczu piłkarze z Wrocławia udadzą się natomiast na zimowe urlopy. - Nie będę zawodników trzymał. Bardzo krótki jest ten okres między ostatnim spotkaniem, a pierwszym dniem w okresie przygotowawczym. Jesteśmy drużyną, która zaczyna dość wcześnie, bo 4 stycznia. Okresu przejściowego będzie mniej. Po meczu z Arką podzielimy się opłatkiem i spotkamy się jeszcze w poniedziałek rano, by piłkarze dostali wytyczne na okres przejściowy. Potem wyjeżdżają do swoich domów - skomentował Mariusz Rumak.

Messi, Neymar, Suárez kontra RCD Espanyol w tę niedzielę o 20:40! Zobacz słynne derby Barcelony NA ŻYWO w Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Mecz Śląska Wrocław z Arką Gdynia zakończy się:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL