Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Przemysław BargielNewspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: Przemysław Bargiel

Przemysław Bargiel krok od Interu Mediolan

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Przemysław Bargiel jest krok od transferu do Interu Mediolan. Pomocnik Ruchu Chorzów do czwartku będzie przebywał w Italii i przejdzie testy medyczne we włoskim klubie.

Przemysław Bargiel w tym czasie weźmie także udział w czterech treningach z grupami młodzieżowymi Nerazzurrich.

- Dla Przemka to świetna okazja, by z bliska przyjrzeć się, jak funkcjonuje jeden z największych klubów Europy, zobaczyć jak się tam pracuje, jak wszystko jest zorganizowane. Przemek to wielka nadzieja nie tylko Ruchu, ale całej polskiej piłki. Jest jeszcze bardzo młody i ciągle się uczy. Taki wyjazd będzie dla niego kolejną, cenną lekcją - mówi koordynator szkolenia w Akademii Piłkarskiej Ruch Chorzów, Grzegorz Kapica.

Zainteresowany pozyskaniem 16-latka jest także AC Milan. Na początku grudnia włoskie media poinformowały, że mediolańskie kluby stoczą bój o wychowanka Ruchu. Wszystko za sprawą Massimiliano Mirabelliego, który dziś jest dyrektorem sportowym Milanu, a wcześniej był szefem skautów Interu i jest gorącym zwolennikiem talentu piłkarza Niebieskich.

Urodzony w 2000 roku Bargiel jest najmłodszym zawodnikiem, jaki zagrał w ekstraklasie w XXI wieku. Debiut w najwyższej lidze zaliczył 29 kwietnia bieżącego roku, mając tylko 16 lat i 34 dni. To jeden z najzdolniejszych polskich piłkarzy z rocznika 2000 i reprezentant kraju w swojej kategorii wiekowej.

ZOBACZ WIDEO Bóg, futbol, Borussia. Polak, który zatrzymał papież

Przenosiny do Włoch byłyby dobrym ruchem Przemysława Bargiela?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL