WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Marcin Bielecki

Takafumi Akahoshi zmienił Pogoń Szczecin na Tajlandię

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Takafumi Akahoshi został zaprezentowany jako piłkarz Ratchaburi FC. Pomocnik zmienia klub, ponieważ Pogoń Szczecin nie zaproponowała mu nowego kontraktu.

Takafumi Akahoshi grał w Pogoni Szczecin jeszcze przed jej awansem do Lotto Ekstraklasy. Trenerem, który zachęcił Japończyka do transferu nad Odrę, był Artur Płatek. Pomocnik spędził w klubie sześć lat z krótką przerwą na nieudany epizod w FK Ufa. 156 meczów w granatowo-bordowych barwach jest rekordowym wynikiem obcokrajowca w historii Pogoni. Pod tym względem wyprzedził nawet Ediego Andradinę, którego numer zastrzeżono, gdy kończył karierę.

Kontrakt Akahoshiego w Szczecinie wygasał wraz z końcem sezonu. W rundzie jesiennej Japończyk prezentował się poniżej oczekiwań, będąc cieniem piłkarza, który w przeszłości prowadził w rankingu asystentów Lotto Ekstraklasy. Dlatego Pogoń nie zaproponowała mu nowej umowy i pozwoliła na zmianę klubu.

- Takafumi zakotwiczył u nas na dobre i bardzo to doceniamy - powiedział Maciej Stolarczyk, dyrektor sportowy Pogoni. - Przyszedł jednak taki czas, by powiedzieć sobie "do widzenia". Wszyscy w Pogoni życzymy mu dobrze i będziemy ściskać kciuki, by sprostał nowym wyzwaniom.

Akahoshi przenosi się do Ratchaburi FC. Trenerem zespołu, który występuje na najwyższym szczeblu w Tajlandii, jest Jose Rojo Martin. Hiszpan poznał zawodników grających w Polsce, kiedy prowadził Koronę Kielce. Na dalekim wschodzie współpracował już między innymi z Łukaszem Gikiewiczem oraz Takuyą Murayamą.

W kadrze Pogoni pozostał natomiast tylko jeden Japończyk Seiya Kitano.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: śmieszny film z Ramosem i Marcelo. Trafili na kibica... Barcy?

Czy Takafumi Akahoshi zagra jeszcze kiedyś w Lotto Ekstraklasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL