Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Pazdan w pojedynku z Bobanem JoviciemPAP / Jacek Bednarczyk / Michał Pazdan w pojedynku z Bobanem Joviciem

Oficjalnie: Boban Jović w Bursasporze

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Transfer Bobana Jovicia z Wisły Kraków do Bursasporu został sfinalizowany. Reprezentant Słowenii związał się z tureckim klubem 2,5-letnim kontraktem.

Bursaspor to szósty zespół tureckiej ekstraklasy. W minionej rundzie Boban Jović był kilkukrotnie oglądany przez wysłanników Krokodyli i zebrał dobre recenzje, więc klub z Timsah Areny postanowił sprowadzić go do siebie. Według nieoficjalnych informacji Wisła zarobiła na nim ok. 300 tys. euro.

Słoweniec był zawodnikiem Wisły od rundy wiosennej sezonu 2014/2015, a na Reymonta 22 trafił z Olimpiji Lublana. Był podstawowym graczem Białej Gwiazdy - rozegrał dla niej 65 spotkań, w których zaliczył aż 14 asyst. W maju minionego roku, jako wiślak, zadebiutował w reprezentacji Słowenii.

Klub z Reymonta 22 nie chciał sprzedawać Jovicia, ale poszedł na rękę zawodnikowi. - Boban to dobry zawodnik, którego bardzo lubię. Nie chcieliśmy go sprzedawać, ale przyszedł do nas i powiedział, że ma fantastyczną ofertę spoza Polski i poprosił nas o zgodę na transfer. Szanujemy go, zawsze zachowywał się bardzo profesjonalnie, więc usiedliśmy do rozmów z tym klubem - wyjaśnił wiceprezes Wisły ds. sportowych, Manuel Junco.

Jović jest drugim podstawowym zawodnikiem, który w przerwie zimowej opuścił Białą Gwiazdę. Wcześniej do chińskiego Yanbian Funde FC przeniósł się Richard Guzmics. W miejsce Węgra Wisła pozyskała Ivana Gonzaleza, a Słoweńca ma zastąpić Alan Czerwiński z GKS-u Katowice.

ZOBACZ WIDEO FC Nantes za burtą, przeciętny występ Mariusza Stępińskiego - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN]

Wisła Kraków powinna zatrzymać Bobana Jovicia za wszelką cenę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL