Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Adam Warżawa

Lechia Gdańsk pozyskała młody talent z Podbeskidzia Bielsko-Biała

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Lechia Gdańsk pozyskała kolejnego zawodnika w trakcie zimowego okienka transferowego. Nowym graczem wicelidera Lotto Ekstraklasy został 17-letni Daniel Mikołajewski, który jest wychowankiem Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Daniel Mikołajewski w pierwszym zespole Podbeskidzia Bielsko-Biała zadebiutował na początku tego sezonu. Po spadku z Ekstraklasy bielszczanie musieli znaleźć wartościowego młodzieżowca. Ówczesny trener Górali, Dariusz Dźwigała, na treningach wypatrzył właśnie Mikołajewskiego i dał mu szansę debiutu w I lidze.

17-latek grał na tyle dobrze, że wywalczył sobie stałe miejsce w podstawowym składzie bielskiego klubu i był czołowym piłkarzem Górali. Defensywny pomocnik zanotował jedenaście występów, był również powołany do reprezentacji Polski juniorów.

W Podbeskidziu Mikołajewski trenował od piątego roku życia i w każdej grupie wiekowej był wyróżniającym się zawodnikiem. Na jego dobrą grę zwrócili uwagę skauci klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej, co zaowocowało przenosinami do Lechii Gdańsk. Działacze wicelidera Lotto Ekstraklasy zdecydowali się na transfer definitywny młodego pomocnika.

- Cieszy mnie, że zawodnik którego wychowaliśmy trafił do klubu z czołówki Ekstraklasy. Daniel zasłużył na to ciężką pracą, mam nadzieję, że w ten sposób zmotywuje do wysiłku innych utalentowanych zawodników, których u nas nie brakuje i pójdą jego śladem. Rozmowy z Lechią były bardzo konkretne i szybko doszliśmy do porozumienia, oferta jest korzystna dla klubu i samego zawodnika, który będzie mógł się rozwijać u boku znakomitych piłkarzy - przyznał prezes Podbeskidzia, Tomasz Mikołajko.

ZOBACZ WIDEO Wszołek pomógł w zwycięstwie QPR. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

Sam Mikołajewski przyznaje, że trudno rozstać się z macierzystym klubem. - Na pewno nie spodziewałem się, że moje początki z seniorską piłką potoczą się w takim tempie. Do niedawna moim marzeniem był występ w pierwszej drużynie Podbeskidzia. Teraz, gdy już to zrealizowałem przyszedł czas na nowe wyzwania - powiedział Mikołajewski.

Lechia Gdańsk rundę jesienną zakończyła na drugiej pozycji w tabeli Lotto Ekstraklasy. Gdańszczanie na swoim koncie mają 39 punktów, tyle samo co liderująca Jagiellonia Białystok.

Czy pozyskanie Daniela Mikołajewskiego jest dobrym ruchem działaczy Lechii Gdańsk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL