Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Maciej Kulczyński

Drugi prawomocny wyrok ws. "Fryzjera"

Mateusz Skwierawski
Mateusz Skwierawski
Wrocławski Sąd Okręgowy utrzymał wyrok skazujący Ryszarda F. pseudonim Fryzjer - informuje blog "Piłkarska Mafia" poświęcony korupcji w polskiej piłce.

Chodzi o sprawę z grudnia 2015 roku, kiedy Ryszard F.  został skazany za udział w ustawianiu meczów Piasta Gliwice. Sąd Rejonowy Wrocław - Śródmieście wymierzył mu karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz grzywnę w wysokości 20 tysięcy złotych, przepadek 25 tys. zł przyjętych korzyści majątkowych.

Wrocławski Sąd Okręgowy w poprzednią środę odroczył wydanie wyroku w procesie apelacyjnym Ryszarda F., natomiast tydzień później zdecydował, że utrzyma wyrok skazujący. To drugi prawomocny wyrok dla głównego oskarżonego w największej aferze korupcyjnej w Polsce.

Ryszarda F. wcześniej usłyszał wyrok ws. korupcji w Arce Gdynia i został skazany na 3,5 roku więzienia. Kilka razy korzystał z odroczenia odbywania kary ze względu na stan zdrowia. Ostatecznie trafił do więzienia, by odsiedzieć resztę kary (ponad 2 lata przebywał w areszcie) we wrześniu 2012. Po odbyciu 3/4 kary skorzystał z warunkowego, przedterminowego zwolnienia.

F. został również oskarżony m.in. o założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą działającą w polskim futbolu. Sprawa "Gangu Fryzjera" ruszyła w 2012 roku, ale tempa nabrała dopiero półtora roku temu. Prokuratur postawił mu ponad sto zarzutów.

ZOBACZ WIDEO Wymiana ciosów w Bilbao. Zobacz skrót meczu Athletic - Atletico Madryt [ZDJĘCIA ELEVEN]

Komentarze (4):

 • brodzio Zgłoś
  Oni mogą, ty pójdziesz siedzieć na kilka lat za batona. Mafia w togach zadba o to.
  • Asser Zgłoś
   zapłaci 45000 a zyskał setki tysiecy..hahahaha
   • Nyctereutes Zgłoś
    Nie no, w tym kraju to tylko kręcić wałki, nachapiesz się jak np. Jakubowska czy Wójcik, a potem dostaniesz 2 lata w zawiasach i śmieszną karę. Oczywiście masz też możliwość
    Czytaj całość
    prowadzenia "normalnego" życia, gdzie płacisz niepotrzebne podatki na NFZ, renty, emerytury, masę urzędników, a twoją kasę przepija sobie Misiek na dyskotece w Białymstoku czy Gosiewska, która kolejny raz żąda milionów odszkodowania za byłego mężusia.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL