Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piłkarze Ruchu Radzionków pobici przez pseudokibiców Polonii Bytom

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Do skandalicznych i dantejskich scen doszło w niedzielę w Bytomiu. Pseudokibice miejscowej Polonii pobili piłkarzy IV-ligowego Ruchu Radzionków. W szpitalu wylądował kapitan tego zespołu, Marcin Trzcionka.

ol

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Bytomiu. Zespół z Radzionkowa tego dnia brał udział w halowym turnieju. Po jego zakończeniu zawodnicy udali się w okolice stadionu radzionkowskiego klubu.

Wtedy doszło do dantejskich scen. Piłkarze Cidrów zostali napadnięci przez pseudokibiców Polonii Bytom. O zdarzeniu na Twitterze poinformował prezes Ruchu, Marcin Wąsiak.

W wyniku pobicia w szpitalu znalazł się kapitan Ruchu, Marcin Trzcionka, który został zaatakowany w okolicach swojego mieszkania. Grupa pseudokibiców Polonii otoczyła go i zadała kilka ciosów w twarz. To pierwszy taki przypadek w Bytomiu, że napadnięty został piłkarz którejkolwiek z drużyn. Trzcionka w szpitalu przeszedł dokładne badania. Piłkarz ma między innymi złamany nos.

Nie jest tajemnicą, że fani Polonii Bytom i Ruchu Radzionków to dwie zantagonizowane grupy. Radzionków w przeszłości był dzielnicą Bytomia, ale w 1998 roku ponownie został oddzielnym miastem. Ruch to dla mieszkańców niespełna 17-tysięcznego Radzionkowa powód do dumy. Zespół ten w latach 1998-2001 występował w ekstraklasie. Obecnie gra w IV lidze, a jego stadion położony jest w administracyjnych granicach Bytomia.

ZOBACZ WIDEO Jakub Rzeźniczak o głośnym transferze Legii: To będzie bardzo duże wzmocnienie

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL