Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nice sponsorem tytularnym I ligi

Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
Pierwsza liga ma nowego sponsora tytularnego. To firma Nice, producent bram garażowych. Prezes PZPN Zbigniew Boniek, mówi o tym, że umowę podpisano na kwotę siedmiocyfrową". Nieoficjalnie mówi się o 3 milionach złotych za następne 1,5 sezonu.

Już teraz wiadomo, że pieniądze zostaną podzielone po równo między wszystkie występujące w pierwszej lidze kluby.

Jak zaznacza Adam Krużyński z firmy "Nice", sponsoring jest swego rodzaju eksperymentem. Firma jest już od lat obecna w sporcie, głównie jest znana jako sponsor I ligi. Szefowie firmy nie ukrywają, że na razie okazało się to dobrą inwestycją.

- W ostatnich 2 latach nasze przychody wzrosły o 40 procent. Trudno określić na ile jest to związane z naszym inwestowaniem w sport, ale na pewno to się ze sobą wiąże - mówi nam Krużyński i dodaje, że od kiedy jego firma pokazuje się przy okazji różnych imprez sportowych, uciekła konkurencji.

- Podpisanie umowy sponsoringowej z firmą Nice jest kolejnym etapem budowy marki i prestiżu rozgrywek I ligi - mówi Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN, cytowany przez oficjalną stronę internetową związku.

"Podpisany kontrakt przewiduje, że począwszy od rundy wiosennej bieżącego sezonu zostanie wprowadzona nowa identyfikacja wizualna ligi. Nowy logotyp rozgrywek pojawi się na koszulkach meczowych wszystkich drużyn, centralnym miejscu band reklamowych oraz na ściankach do wywiadów. Logotyp będzie prezentowany również w trakcie transmisji meczów prowadzonych przez telewizję Polsat" - czytamy na PZPN.pl.

- To krok milowy w rozwoju naszego projektu, ale na pewno nie ostatni. Przed nami wciąż wiele pracy, ale ze wsparciem nowych sponsorów i partnerów z przyjemnością będziemy podnosić poziom rozgrywek i ich marketingową oprawę - mówi Martyna Pajączek, prezes Zarządu Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Dodaje też, że pierwszoligowe kluby w ostatnich latach zrobiły spore postępy jeśli chodzi o organizację.

Sponsor ani kierownictwo pierwszej ligi nie wymagają konkretnego sposobu wydania pieniędzy.

- Kluby to prywatne podmioty, uznaliśmy, że nie możemy im nic narzucać. Każdy ma inne potrzeby. Jeden zainwestuje, drugi przeje. Ale widząc, jaki jest postęp w myśleniu, wierzę, że zostaną wydane mądrze - mówi Martyna Pajączek.

W okresie obowiązywania umowy rozgrywki będą nosiły nazwę Nice I Liga.

Paweł Kapusta, Marek Wawrzynowski

Fantastyczny powrót Realu Madryt! Królewscy uratowali pozycję lidera [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy śledzisz rozgrywki I ligi piłkarskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL