Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Bartłomiej Zborowski

ME U-21 2017. Bartosz Kapustka znów w "młodzieżówce"

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Wyczerpała się cierpliwość Adama Nawałki wobec Bartosza Kapustki. 21-letni pomocnik nie zostanie powołany na najbliższy mecz el. MŚ 2018 z Czarnogórą (26.03). Zamiast tego wystąpi w towarzyskich spotkaniach reprezentacji U-21.

Od września 2015 roku Bartosz Kapustka był regularnie powoływany przez Adama Nawałkę do pierwszej reprezentacji. 21-latek był jednym z odkryć Euro 2016, po którym przeniósł się z Cracovii do Leicester City. Choć jesienią nie wystąpił w żadnym meczu mistrza Anglii, selekcjoner zapraszał go na zgrupowania kadry A.

Kapustka zaczął el. MŚ 2018 w wyjściowym składzie i w spotkaniu z Kazachstanem (2:2) zdobył nawet bramkę. Potem w meczach eliminacyjnych był tylko zmiennikiem, a po listopadowym spotkaniu towarzyskim ze Słowenią Nawałka wysłał mu sygnał ostrzegawczy, dając do zrozumienia, że jeśli młody pomocnik nie będzie regularnie grał w drużynie klubowej, to na jakiś pożegna się z reprezentacją.

 - Przeżywa trudny okres, ale wierzę, że wyjdzie z tego obronną ręką. Jego decyzje będą bardzo ważne dla dalszego rozwoju kariery i będę z nim na pewno o tym rozmawiał. Wierzę, że w niedługim czasie Bartek będzie grał tak, jak wszyscy byśmy tego chcieli. Wiem, że jest świadom swojej sytuacji w klubie i na pewno sobie z nią poradzi - mówił selekcjoner.

W zimowym oknie transferowym Kapustka nie zdecydował się na powrót do Cracovii (tylko taki kierunek wchodził w grę ze względu na formalne ograniczenia) i w Leicester City wciąż jest tylko rezerwowym. Wystąpił tylko w trzech meczach Pucharu Anglii, a ligowego debiutu jeszcze się nie doczekał, więc cierpliwość Nawałki się wyczerpała i nie zaprosi go na zgrupowanie przed meczem el. MŚ 2018 z Czarnogórą (26.03).

ZOBACZ WIDEO Karygodne zachowanie i czerwona kartka Garetha Bale'a [ZDJĘCIA ELEVEN]

Zamiast tego Kapustka będzie mógł zagrać w towarzyskich spotkaniach przygotowującej się do udziału w ME U-21 2017 kadry Marcina Dorny. 23 marca "młodzieżówka" zagra na stadionie Cracovii z Włochami, a cztery dni później podejmie w Kielcach Czechy. Wychowankowi Tarnovii bardzo zależy na udziale w turnieju. Poza tym, że to sprawa prestiżowa, to podczas mistrzostw będzie mógł przypomnieć o sobie szerszej publiczności, a ewentualny dobry występ na młodzieżowym Euro będzie dla niego kartą przetargową w rozmowach z nowym klubem, bo to, że po sezonie Kapustka będzie chciał odejść z King Power Stadium, jest przesądzone

Poza Kapustką powołania na mecze z Włochami i Czechami otrzymali na razie Paweł Dawidowicz z VfL Bochum, Igor Łasicki z Carpi FC, Mariusz Stępiński z FC Nantes oraz Maksymilian Stryjek AFC Sunderland, który jest nową twarzą w kadrze U-21. Nominacje dla zawodników z klubów Lotto Ekstraklasy i Nice I ligi będą ogłoszone w późniejszym terminie.

Oglądaj LIVE mecz eliminacji Euro 2020 Polska - Macedonia. Już w niedzielę od godz. 20:35!

Bartosz Kapustka będzie jedną z gwiazd ME U-21 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL