Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Lewandowski wydaje się niezadowolony z działań Bayernu MonachiumGetty Images / Christof Koepsel / Robert Lewandowski wydaje się niezadowolony z działań Bayernu Monachium.

Ministerstwo Rozwoju: Tak, chcieliśmy Roberta Lewandowskiego

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
- Były rozmowy z menedżerem Roberta Lewandowskiego, mieliśmy taką koncepcję - przyznało nam Ministerstwo Rozwoju. Kapitan reprezentacji Polski nie weźmie jednak udziału w kwietniowych Targach Hanowerskich.

O tym, że Ministerstwo Rozwoju wystosowało propozycję do sztabu piłkarza, informowaliśmy w poniedziałek. Poprosiliśmy też o wyjaśnienie, jaką konkretnie rolę przewidziało dla kapitana reprezentacji Polski. Oto odpowiedź, jaką dostaliśmy.

"Targi w Hannoverze należą do największych i najważniejszych na świecie imprez przemysłowych. Towarzyszy im międzynarodowa wystawa innowacyjnych produktów i usług dla przemysłu. Jako kraj partnerski Hannover Messe 2017 Polska pokaże różnorodność i dynamikę polskiej gospodarki opartej na innowacjach i będzie rozbudować międzynarodowe relacje.Targi w Hannoverze to doskonała okazja do długofalowej promocji Polskina arenie międzynarodowejibudowania silnych polskich marekwdziedzinie wysokich technologii. Polska będzie dysponowała prestiżowym stoiskiem narodowym.

Będziemy także współautorami ceremonii otwarcia targów. Obecnie trwają przygotowania oprawy tej uroczystości. Jedną z rozważanych koncepcji było zaangażowanie w to wydarzenie Pana Roberta Lewandowskiego, wybitnego polskiego sportowca, rozpoznawalnego nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie. Odbyły się wstępne rozmowy z jego menedżerem, który poinformował, że udział Pana Roberta Lewandowskiego w ceremonii otwarcia targów nie będzie możliwy ze względu na jego zobowiązania zawodowe. Nie było natomiast rozmów o tym, jakoby Pan Robert Lewandowski miał zostać "twarzą" polskiej delegacji czy też ambasadorem udziału Polski w targach Hannover Messe 2017. Nie ma też rozmów na ten temat z innymi osobami" - poinformowała nas Monika Ociepka z Departamentu Komunikacji Ministerstwa Rozwoju. 

Targi w Hanowerze odbędą się w dniach 24-28 kwietnia 2017 roku. 

Jacek Stańczyk

ZOBACZ WIDEO Asysta Glika i cztery gole na Stade Louis II. Zobacz skrót meczu AS Monaco - FC Nantes [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Robert Lewandowski jest najlepszym polskim piłkarzem w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (55):

Wszystkie komentarze (55)

Komentarze (55)

    Wszystkie komentarze (55)
    PRZEJDŹ NA WP.PL