Najnowsze Wyniki/Kalendarz
stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała stawia na młodzież

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
19-letni Patryk Kryger oraz 18-letni Emil Możdżonek i Michał Bury podpisali profesjonalne kontrakty z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Tym samym bielski klub udowodnił, że odważnie stawia na młodzież.

Patryk Kryger to boczny obrońca, a Emil Możdżonek i Michał Bury występują na pozycji środkowego pomocnika. Wszyscy trzej gracze to wychowankowie Akademii Podbeskidzia, którzy grają w zespole U19 walczącym o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

- To grupa młodych, utalentowanych zawodników, która na dziś występuje w zespole uczestniczącym w rozgrywkach I Wojewódzkiej Ligi Juniorów A1. Wszyscy trzej są wiodącymi postaciami w zespole, który walczy o awans do Centralnej Ligi Juniorów i który aktualnie przewodzi lidze. Klub wiąże nadzieje i przyszłość z zawodnikami, a oni z klubem i te trzy umowy są tego świetnym potwierdzeniem - po podpisaniu umów powiedział koordynator Akademii Podbeskidzia, Andrzej Wyroba.

Dla młodych zawodników to szansa na zaistnienie w Podbeskidziu. Szlak młodzieżowcom przetarł Daniel Mikołajewski, który po udanej rundzie jesiennej trafił na zasadzie transferu definitywnego do Lechii Gdańsk, a następnie został wypożyczony do walczącego o utrzymanie w Nice I lidze GKS-u Tychy.

ZOBACZ WIDEO Remis Bordeaux z Olympique Lyon. Polacy nie grali. Zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała powinno odważnie stawiać na młodzież?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL