Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze GKS-u KatowiceWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

GKS Katowice liczy na przełamanie. "Gramy dobrze i brakuje tylko zwycięstwa"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
GKS Katowice w tym roku nie odniósł jeszcze zwycięstwa, ale mimo to nadal liczy się w walce o awans do Lotto Ekstraklasy. Katowiczanie liczą na przełamanie w najbliższym meczu przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Po 23. kolejce GKS Katowice w tabeli Nice I ligi zajmuje trzecią pozycję, a na swoim koncie ma tyle samo punktów co drugie Zagłębie Sosnowiec (37). Z kolei do prowadzącej Chojniczanki Chojnice zespół z Katowic traci trzy "oczka". W tym roku Ślązacy dwukrotnie remisowali swoje mecze i raz musieli uznać wyższość przeciwnika. Taki bilans wywołał sporo niepewności wśród kibiców.

Pojawiły się również opinie, że piłkarzom GKS-u potrzebna jest wizyta u psychologa. - Jest to dla nas niezrozumiałe. Dlaczego miałby nam być potrzebny psycholog, skoro gramy dobrze i brakuje tylko zwycięstwa. Skupmy się przede wszystkim na najbliższym rywalu z Bielska, bo jeśli wygramy, to może być to początek fajnej serii - przyznał piłkarz GKS-u, Tomasz Foszmańczyk.

Ślązacy liczą na przełamanie w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W rundzie jesiennej wygrana nad Góralami zapoczątkowała serię pięciu triumfów z rzędu. - Po tych meczach, które pod względem punktowym były mniej udane, przychodzi mecz z Podbeskidziem. To niezły zespół, który chce grać w piłkę. Chcemy przede wszystkim u siebie, razem z naszymi kibicami zdobyć trzy punkty - ocenił Foszmańczyk.

- Wszyscy wiedzieli, że ta runda będzie dużo trudniejsza. Trzeba szanować handicap, który osiągnęliśmy w tamtej rundzie. Chojniczanka odnotowała ostatnio szósty remis z rzędu licząc listopad poprzedniego roku. Wszystkim jest ciężko. Skupiamy się na sobie, ale wiemy, że wszyscy będą tracić punkty - dodał Foszmańczyk.

ZOBACZ WIDEO Kamil Glik: Pokazaliśmy wielkość

Czy GKS Katowice awansuje do Lotto Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL