Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Marcin Bielecki

Bijatyka w centrum Zabrza, pseudokibice ruszyli na Romów

Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
Jak donoszą reporterzy "Dziennika Zachodniego", grupa 40 pseudokibiców zaatakowała w piątek w centrum Zabrza mieszkających tam Romów. Policja zatrzymała 12 mężczyzn, w ich samochodach znaleziono pałki, siekiery i maczetę.

Reporterzy "Dziennika Zachodniego" relacjonują, że do zdarzenia doszło w piątek w okolicach ulicy Sądowej. Około 40-osobowa grupa mężczyzn udająca się na mecz Polonia Bytom - ROW 1964 Rybnik zjawiła się jeszcze pod aresztem śledczym w Zabrzu, gdzie przebywa jeden z ich kolegów. Po odśpiewaniu "100 lat" szykowali się do odjazdu, jednak gdy zorientowali się, że znaleźli się w okolicy zamieszkanej przez Romów, zaczęli zachowywać się agresywnie.

Według relacji zaatakowali między innymi 15-letnią dziewczynę, którą ranili pałką oraz 42-letniego mężczyznę, który doznał urazu głowy.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się policja. Aby zapobiec ucieczce, funkcjonariusze oddali strzały w oponę jednego z samochodów osobowych, którym poruszali się sprawcy. Niektórzy z uczestników zajścia byli pod wpływem narkotyków.

- Zatrzymano 12 mężczyzn w wieku od 22 do 32 lat. 10 z nich to pseudokibice GKS-u Katowice, a dwóch - Górnika Zabrze. Dziesięciu mieszka w Katowicach, a pozostali dwaj w Gliwicach i Rudzie Śląskiej - czytamy w "Dzienniku Zachodnim". W ich samochodach znaleziono drewniane belki, trzy siekiery, gaz pieprzowy, maczetę oraz narkotyki. Wszyscy są doskonale znani śląskiej policji. Sprawcy mają bardzo bogatą, kryminalną przeszłość.

ZOBACZ WIDEO Kompromitacja Milanu, tylko remis z outsiderem. Skrót meczu Pescara Calcio - AC Milan [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy pseudokibiców w Polsce sądy traktują wystarczająco surowo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

 • szuger53 Zgłoś
  karać tych bezmózgowców sędziów za takie niskie wyroki.
  • Maciej Gurtowski Zgłoś
   takie bydło powinno się utylizować, puste głowy, do roboty to nie garnie się, patrzy tylko żeby okraść innego, wielu z nich ma zarzuty za pobicia, kradzieże, włamania, narkotyki.
   Czytaj całość
   Często utożsamiając się z wartościami patriotyczni nie potrafią nawet podać daty wybuchu II Wojny Światowej czy Powstania Warszawskiego. Tacy ludzie nie są potrzebni w społeczeństwie
   • Arek Marek Zgłoś
    Inaczej jest w kulturze Romów. ... Trzeba pamiętać, że przecież u nich 13-letnie dziewczynki są poślubione dorosłym mężczyznom. I pojawia się pytanie - czy próbować zmieniać ich
    Czytaj całość
    świat czy zostawić, jakim jest? - zastanawia się Łukasz Ługowski, pedagog i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii "Kąt" w Warszawie.Prokuratura oskarżyła 21-letniego Roma z Opolszczyzny o współżycie seksualne z nieletnią. Tyle że dla społeczności romskiej ci młodzi są mężem i żoną, bo wzięli ślub zgodnie z obyczajem. - Trzeba by nas wszystkich zamknąć do więzienia - kwituje szef polskich RomówPodczas przesłuchania Marek K. przyznał się do współżycia z Agnieszką. Tłumaczył, że w romskiej tradycji to normalne, że mężczyźni "żenią się" z dziewczynami nawet 12- czy 13-letnimi.Władysław Kwiatkowski, szef Stowarzyszenia Romów Polskich z Gliwic, uważa, że władze nie powinny się w te sprawy mieszać. - Bo to typowo romska sprawa i władze powinny nam dać spokój. Ja miałem 14 lat, kiedy zostałem ojcem - podkreśla....rozmowa o sprawach intymnych dla Romów już jest czymś bardzo niestosownym, to są rzeczy tabu, o tym nie powinno się wspominać.O tym nie wspominajmy, ale innych za samo oglądanie takich zdjęć sądy w Polsce skazują
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL