Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki

Zmiany w Zagłębiu Sosnowiec. Rozwiązano kontrakt z Sebastianem Dudkiem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po słabym początku rundy wiosennej w Zagłębiu Sosnowiec doszło do zmian. Zarząd zdecydował o rozwiązaniu kontraktu z Sebastianem Dudkiem i Krzysztofem Markowskim. Z klubu odszedł również trener przygotowania motorycznego.

Zagłębie Sosnowiec w rundzie wiosennej doznało dwóch kompromitujących porażek. Najpierw przegrało na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz (0:5), a w sobotę uległo u siebie z walczącym o utrzymanie Zniczem Pruszków (0:3). Bilans sosnowiczan uzupełniają remis ze Stomilem Olsztyn (1:1) i wygrana nad GKS-em Katowice (1:0).

Sporo do życzenia pozostawiał jednak styl prezentowany przez graczy Zagłębia. W poniedziałek zarząd sosnowieckiego klubu podjął decyzje o zmianach. Działacze rozwiązali kontrakt z Sebastianem Dudkiem i Krzysztofem Markowskim.

Pożegnanie z Dudkiem jest sporym zaskoczeniem, bo jeszcze w zeszłym, gdy doszło do konfliktu między 37-letnim piłkarzem i trenerem Piotrem Mandryszem, zarząd zdecydował się rozwiązać umowę z doświadczonym szkoleniowcem.

Dudek w Zagłębiu grał od sezonu 2014/2015, kiedy to świętował z klubem awans do I ligi. W tym sezonie wystąpił w 22 meczach i zdobył w nich sześć bramek. Z kolei 37-letni Markowski na swoim koncie miał 18 występów w barwach sosnowieckiego klubu. Pracę w Zagłębiu stracił również trener przygotowania motorycznego - Bartłomiej Grzelak.

Zagłębie w komunikacie ogłosiło, że do pierwszej drużyny włączeni zostali Jan Janosz, Michał Kieca, Radosław Syguła. Po odsunięciu do drugiej drużyny, do zespołu wraca Dominik Boetcher.

ZOBACZ WIDEO Himalaista Adam Bielecki: nawet jeśli urwie mi nogę, do końca będę walczył o życie

Czy decyzja o rozwiązaniu kontraktów z Dudkiem i Markowskim była słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL