Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela

Piłkarze Górnika Zabrze nie zostaną ukarani

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po wyjazdowej porażce Górnika Zabrze z MKS-em Kluczbork (1:2), fani śląskiego klubu domagali się finansowych kar dla pierwszego zespołu. Zarząd 14-krotnych mistrzów Polski nie zamierza jednak karać swoich zawodników.

Do Kluczborka przyjechało ponad 1200 kibiców Górnika Zabrze, którzy przez całe spotkanie głośno dopingowali swój zespół. Górnik był faworytem spotkania z MKS-em Kluczbork. Zespół z Opolszczyzny wcześniej wygrał tylko jeden mecz i z dorobkiem 13 punktów zamykał ligową tabelę.

Kibice Górnika Zabrze po meczu wystosowali specjalne oświadczenie, w którym domagali się finansowych kar dla pierwszego zespołu za "brak zaangażowania i totalną kompromitację". Zarząd klubu odpowiedział innym oświadczeniem, w którym zaprosił kibiców na spotkanie, na którym wyjaśnione mają być wszystkie nieporozumienia.

Komunikat zarządu Górnika Zabrze:

Ze zrozumieniem przyjmujemy rozczarowanie i frustrację fanów Górnika po bolesnej porażce w Kluczborku. Po ostatnich dobrych meczach drużyny wszyscy, łącznie z piłkarzami i sztabem szkoleniowym, oczekiwaliśmy innego rezultatu w spotkaniu z ostatnim zespołem I ligi. Tym bardziej, że na trybunach zasiadła rekordowa liczba sympatyków klubu. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować za doping i wsparcie od pierwszej do ostatniej minuty.

Zarząd zapoznał się z treścią oświadczenia wydanego przez fanów po sobotnim meczu. Rozumiemy, że zawarte w nim postulaty wynikają z troski o przyszłość drużyny w walce o powrót do ekstraklasy. Szanujemy każdą opinię, a głos sympatyków zawsze będzie w Górniku wysłuchany.

ZOBACZ WIDEO Monaco rozbite przez PSG w Pucharze Ligi Francuskiej [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Dlatego w najbliższym czasie planujemy spotkanie z przedstawicielami środowiska kibiców, by wymienić się refleksjami po meczu z MKS Kluczbork, a przed kolejnymi niezwykle ważnymi spotkaniami, które czekają drużynę w najbliższych tygodniach. Jesteśmy przekonani, że wszystkim stronom zależy na tym, by Górnik grał na miarę oczekiwań. Tym bardziej jednak, póki wciąż jesteśmy w grze, trzeba zrobić wszystko, by naszymi działaniami kierował rozsądek, a nie emocje. I by wszystkie strony wspomagały pierwszy zespół do ostatniej kolejki trwającego sezonu. Nie trzeba dodawać, że wsparcie kibiców jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na klimat oraz atmosferę wokół drużyny.

Warto też pamiętać, że mimo rozczarowującej porażki w Kluczborku Górnik Zabrze w rundzie wiosennej odrobił część strat do klubów znajdujących się wyżej w ligowej tabeli.

Po spotkaniu z kibicami zarząd wyda oficjalny komunikat odnoszący się do wydanego przez nich oświadczenia.

Czy piłkarze Górnika powinni być ukarani finansowo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL