Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze GKS-u KatowiceWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice

GKS Katowice pokonał kryzys. "Dostaliśmy szybką lekcję I ligi"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
We wtorek GKS Katowice pokonał na wyjeździe Znicz Pruszków 4:1 i tym samym odniósł pierwsze tej wiosny zwycięstwo. - Dostaliśmy szybką lekcję I ligi - przyznał kapitan GKS-u, Grzegorz Goncerz.

O ile do stylu prezentowanego przez GKS Katowice kibice nie mogli mieć zastrzeżeń, o tyle wyniki dalekie były od oczekiwań. Katowiczanie po czterech meczach bez wygranej wypadli ze strefy gwarantującej awans do Lotto Ekstraklasy. Jednak wysokie zwycięstwo nad Zniczem Pruszków (4:1) znacznie poprawiło morale GieKSy, a także pozycję w tabeli. Ślązacy znów zajmują drugą lokatę.

- Dostaliśmy na początku tej wiosny szybką lekcję pierwszej ligi. Pokazała nam znowu jak jest wyrównana. Nie zawsze ten co dominuje wygrywa. Dobrze, że szybko otrząsnęliśmy się i oprócz tego, że ładnie prezentujemy się na boisku, dołożyliśmy skuteczność i zdobywamy punkty. Jestem przekonany, że w kolejnych meczach będzie podobnie - stwierdził kapitan GKS-u, Grzegorz Goncerz.

Najbliższym rywalem GKS-u będzie inny zespół walczący o utrzymanie - Wisła Puławy. - Cieszę się z tego bardzo, że wreszcie dopisało nam szczęście. Wygraliśmy w Pruszkowie i to bardzo miłe, ale to już historia. W meczach wiosennych, które już rozegraliśmy, nic nie możemy zmienić. Przed nami kolejne ciężkie spotkania. W Puławach będzie równie ciężko jak w Pruszkowie - przyznał Goncerz.

Choć GKS ma walczyć o awans do Lotto Ekstraklasy, to piłkarze śląskiego klubu nie wybiegają daleko w przyszłość. - Wydaje mi się, że musi nas interesować tylko koncentracja na najbliższym spotkaniu. Nie ma sensu wybiegać w przyszłość i tworzyć w głowie teorie. To może być złudne. Trzeba potraktować najbliższy mecz jako ten najważniejszy i zagrać jak o mistrzostwo świata. Nie wybiegajmy zbytnio do przodu, bo to może się źle skończyć - zakończył Goncerz.

ZOBACZ WIDEO Zabójcza skuteczność Moraty dała Realowi triumf z Leganes - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy GKS Katowice awansuje do Lotto Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL