Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska

Dusan Kuciak na dłużej w Lechii Gdańsk

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Dusan Kuciak przedłużył kontrakt z Lechią Gdańsk. Na mocy nowej umowy Słowak ma występować w biało-zielonych barwach do końca sezonu 2018/2019. Poprzedni kontrakt wygasał 30 czerwca bieżącego roku.

- Osiągnięcie porozumienia z Dusanem to bardzo dobra wiadomość dla naszego klubu. Nie ukrywam satysfakcji z faktu, że nasz bramkarz zostaje z nami na kolejne dwa lata - mówi wiceprezes gdańskiego klubu, Maciej Bałaziński.

Dusan Kuciak to kolejny kluczowy zawodnik Lechii, który złożył podpis na nowym kontrakcie. - Cieszymy się, że Dusan przedłużył swój kontrakt z Lechią. To kolejny zawodnik po Jakubie Wawrzyniaku, Grzegorzu Wojtkowiaku, Sławomirze Peszce i Milosu Krasiciu, który decyduje się zostać z nami na dłużej. Już na samym początku swojego pobytu w Gdańsku przyznał, że interesuje go gra o najwyższe cele. Liczymy, że wspólnie z Dusanem uda nam się te cele zrealizować. To z pewnością jeden z najlepszych bramkarzy w Lotto Ekstraklasie, który da nam tak potrzebną stabilizację na tej pozycji - to z kolei słowa dyrektora sportowego Lechii, Janusz Melaniuka.

Kuciak trafił do Lechii na początku lutego z Hull City. Doświadczony Słowak wygryzł ze składu Vanję Milinkovicia-Savicia i od początku rundy wiosennej jest numerem jeden w bramce Lechii.  W dwóch z ośmiu spotkań zachował czyste konto, a w pozostałych puścił dziewięć bramek.

- Dusan udowodnił, że bluza z numerem jeden mu się należy. Szybko zintegrował się z zespołem i jest jego pewnym punktem nie tylko na boisku, ale i poza nim. Dusan może służyć za wzór dla innych piłkarzy w swoim podejściu do treningów i meczów, pracy fizycznej i przygotowaniu mentalnym - komplementuje swojego podopiecznego trener Piotr Nowak.

Co o nowym kontrakcie mówi sam Kuciak? - Przekonałem się o tym, że Lechia może osiągnąć wysokie cele, dlatego zdecydowałem się, by zostać w Gdańsku na dłużej. Wszyscy wiemy, jak brzmi dewiza Lechii, czyli "My Tworzymy Historię". Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli wpisać się do historii, zdobywając trofea dla biało-Zielonych.

ZOBACZ WIDEO PSG gromi, świetny mecz Cavaniego. Zobacz skrót spotkania z EA Guingamp [ZDJĘCIA ELEVEN]

Dusan Kuciak to najlepszy bramkarz Lotto Ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Patr Zgłoś
    Bardzo dobra wiadomość dla samej ekstraklasy. Faktycznie już nie raz wybronił Lechii wynik. Gdyby nie on myślę, że zespół z Gdańska miałby o wiele mniej punktów.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL