WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Michael Steele / Piłkarze reprezentacji Rumunii

Skandal w Rumunii, kluby mogą zablokować wyjazd piłkarzy na mecz z Polską

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Wielki spór w rumuńskim futbolu. Miejscowe kluby buntują się przeciwko planowanym zmianom i zagroziły, że nie puszczą swoich zawodników na mecz el. MŚ 2018 z Polską.

Co jest przyczyną awantury? Miejscowy związek piłki nożnej (FRF) chce, by 5 proc. sumy z tytułu praw telewizyjnych trafiło do klubów z drugiego i trzeciego poziomu rozgrywkowego.

Jest jeszcze druga kwestia. Organizacja LPF, która zrzesza kluby rumuńskiej ekstraklasy, miałaby utracić jedno z trzech miejsc w Komitecie Wykonawczym FRF i to również powoduje napięcia.

Członek Komitetu Wykonawczego, Florin Prunea, wietrzy spisek. - FRF chce tak naprawdę znieść LPF, przejąć zarządzanie ekstraklasą i uzyskać pełną kontrolę nad sprzedażą praw telewizyjnych. Wiemy o tym planie od dawna, rozmawiałem na ten temat z prezesami - stwierdził na łamach gsp.ro.

Kluby nie akceptują propozycji związku i grożą, że nie pozwolą swoim piłkarzom wyjechać na zgrupowanie reprezentacji Rumunii przed meczem el. MŚ 2018 z Polską. Odbędzie się on 10 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. Jeśli do tego czasu porozumienie nie zostanie osiągnięte, selekcjoner Christoph Daum może mieć duży problem.

ZOBACZ WIDEO Primera Division: Atletico niemalże pewne podium! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Oglądaj na żywo mecz eliminacji Euro 2020 Austria - Polska w WP Pilot!

Czy reprezentacja Polski wygra czerwcowy mecz el. MŚ 2018 z Rumunią?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL