Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Miroslav Radović Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: Miroslav Radović

Karny kuriozum. Radović: Zatrzymałem się. Szef sędziów: Idealna decyzja

Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
To był karny kuriozum, takie się w zasadzie nie zdarzają. Miroslav Radović w Szczecinie zatrzymał się przed oddaniem strzału, zmylił bramkarza i choć wpakował piłkę do bramki, to gola nie nie strzelił. Zobaczył za to żółtą kartkę.

 - Tak, zatrzymałem się. Myślałem, że będzie powtórka, ale jak rozmawiałem z sędzia Marciniakiem, to mi powiedział, że się zmieniło. Na pewno jest to dziwna i nietypowa sytuacja - skomentował swoje zachowanie Miroslav Radović w pomeczowej rozmowie z Canal Plus Ekstra. 

Zdarzenie miało miejsce w 60. minucie meczu. Legia Warszawa prowadziła 1:0 i gol Serba dałby jej spokój. 

Sędzia Szymon Marciniak sytuację Radovicia rozstrzygnął idealnie. Tak przekonuje jego szef w PZPN - Zbigniew Przesmycki. Wyjaśnia nam: - Analiza jest prosta. Zawodnik po dobiegnięciu do piłki ma prawo się zatrzymać, ale jak już zrobi ruch nogą do piłki, to musi być to ruch jednostajny i nie może w tym momencie robić zwodów. A Radović taki zrobił. Poszedł do przodu, cofnął, bramkarz poszedł w lewo, a on poprawił. To jest oszukiwanie, mylenie. Jest to niedozwolone. Jak już jest zamach, to musi być to ruch jednostajny, a tu noga szła na dwa tempa.

Za takie zagranie zawodnik dostaje żółtą kartkę i nie ma mowy o powtórzeniu jedenastki.  

Jak przyznaje Przesmycki, idealnie opanowane strzelanie rzutów karnych z zatrzymaniem się ma Robert Lewandowski. - On robi jednostajny ruch do piłki.

Legia ostatecznie wygrała z Pogonią Szczecin 2:0.

ZOBACZ WIDEO Primera Division: Atletico niemalże pewne podium! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy żółta kartka za taką próbę oszustwa to dobra kara?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • Waldemar Rybiński Zgłoś
  Słuszna decyzja .
  • wisus54 Zgłoś
   Co do karnych to przepisy poszły za daleko bo, że bramkarz może zwodzić i musi stać na linii to ni jak się ma do zwodu napastnika przy strzale. Jestem za dowolnością w tej kwestii byle
   Czytaj całość
   bramkarz nie był bliżej, niż mówi przepis o wykonywaniu rzutu wolnego. Puszczam wodze fantazji jak ciekawie wykonywane mogły by być rzuty karne.
   • wisus54 Zgłoś
    W sędziowaniu kartki powinny być stosowane w wypadkach gdy faul jest celowy i naraża zdrowie przeciwnika, tymczasem kartki zaczyna się stosować jak zawodnik próbuje oszukać sędziego lub
    Czytaj całość
    symuluje. To przesada sędzia nie jest narażony na kontuzje nie ma potrzeby obrony jego decyzji żółtą kartką. Znam wypadki gdy zawodnik przewraca się na polu karnym tracąc równowagę bez pomocy obrońcy i otrzymuje żółtą kartkę za próbę wymuszenia karnego.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL