Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr WiśniewskiWP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Piotr Wiśniewski

Lechia pięknie pożegnała klubowe legendy

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Po zakończeniu wygranego przez Lechię 4:0 meczu z Pogonią Szczecin, kibice, piłkarze i działacze podziękowali za lata gry Piotrowi Wiśniewskiemu i Mateuszowi Bąkowi. Obaj przelali hektolitry potu przez lata gry w biało-zielonych barwach.

Mateusz Bąk jest wychowankiem Jantara Pruszcz Gdański. W 2001 roku dołączył do Lechii Gdańsk, która przeżywała wówczas najgorszy okres w historii i grała w A-klasie. Przez kolejne lata klub dokonywał transfery, ale Bąk wciąż bronił dostępu do bramki. Łącznie rozegrał w pierwszym zespole Lechii 245 spotkań, z przerwą na występy Maritimo, Wiśle Płock, Podbeskidziu i Etyrze Wielkie Tyrnowo.

Uhonorowano też Piotra Wiśniewskiego, który do Lechii dołączył zimą sezonu 2005/06. Od tego momentu nieprzerwanie grał w gdańskich barwach zagrał w 260 meczach i zdobył 46 bramek.

Obaj piłkarze są niezwykle szanowani w Gdańsku i otrzymali owacje na stojąco od 20 tysięcy widzów. Po wygranym 4:0 meczu w Gdańsku, praktycznie nikt nie opuścił trybun. Legendy Lechii skończyły na ramionach kolegów i mogli po raz ostatni powiedzieć kilka słów fanom z Gdańska.

- Dziękuję za te wszystkie lata. Mam nadzieję, że zdobędziemy upragnione mistrzostwo. Kto jak kto, ale wy na to zasługujecie najbardziej. Dziękuję, kocham was - powiedział Wiśniewski, który ostatni występ ukoronował zdobyciem gola. - Ja również chciałem podziękować wam wszystkim. Pamiętamy te czasy, w których zaczynaliśmy w 2001 roku. Można zrobić w tym sezonie coś wielkiego. Do zobaczenia na stadionie - dodał Bąk.

Obaj piłkarze najprawdopodobniej zakończą swoje piłkarskie kariery. Istnieje duża szansa na to, że pozostaną w Lechii, w innej roli.

ZOBACZ WIDEO Juventus Turyn wygrał przed finałem Ligi Mistrzów - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Bąk i Wiśniewski to odpowiednie osoby do pracy z młodzieżą Lechii Gdańsk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL