WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Instagram / leomessi / Na zdjęciu: Lionel Messi

Lionel Messi wybuduje w Chinach park rozrywki

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Na początku 2019 roku w chińskim mieście Nankin powstanie "Park Doświadczeń Messiego". W centrum rozrywki znajdzie się 20 atrakcji związanych bezpośrednio z jednym z najlepszych piłkarzy wszech czasów.

Lionel Messi zdradził swoje plany podczas wizyty w Pekinie. - Mam nadzieję, że uda się zapewnić dzieciom wrażenia, jakich nie doznały nigdy wcześniej i tym samym zainspirować je do zajęcia się sportem naprawdę wcześnie. Być może poczują moją obecność, gdy będą zwiedzać ten park - stwierdził Argentyńczyk.

Nankin to blisko czteromilionowe miasto położone we wschodnich Chinach. "Park Doświadczeń Messiego" ma zająć powierzchnię ok. 0,83 ha. Na jego terenie znajdzie się 20 atrakcji związanych bezpośrednio z piłkarzem. Oparte będą na technologii wirtualnej i tzw. "rozszerzonej rzeczywistości", dzięki którym, odwiedzający park - jak zapowiadają inwestorzy - będą mogli zanurzyć się we wszystkim, co dotyczy Messiego.

Messi i jego doradcy chcą w ten sposób wykorzystać nie tylko rosnące zainteresowanie piłką nożną w Chinach, ale też fakt, że w Państwie Środka nastąpił prawdziwy boom na parki rozrywki.

"Park Doświadczeń Messiego" wybuduje konsorcjum, w skład którego wejdą chińska Phoenix Group, hiszpańska Grupo Mediapro oraz agencja zajmującą się wizerunkiem Messiego - Leo Messi Management. Obiekt ma zostać otwarty na początku 2019 roku.

Leo Messi to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy piłkarz wszech czasów. Jest, jako jedyny w historii, pięciokrotnym laureatem Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika na świecie.

ZOBACZ WIDEO Ibrahimović to medyczny fenomen. Jest na to dowódMasz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Leo Messi to najlepszy piłkarz w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)