WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Aftonbladet.se

Buty, koszulka i bilety. Szwedzcy kibice obdarowali kieleckiego bezdomnego.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Szwedzcy kibice kupili kieleckiemu bezdomnemu buty i dali bilety na mecz swojej drużyny z Anglią. W ten sposób nagrodzili go za to, że dzień wcześniej zapobiegł bójce.

Jak relacjonuje dziennik "Aftonbladet", w czwartek wieczorem, w przeddzień otwierającego piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 21 meczu Szwecja - Anglia, doszło w Kielcach do spięcia pomiędzy fanami ze Skandynawii a Polakami.

Szwedzi chcieli spalić polską flagę w rewanżu za podeptanie swoich barw narodowych. Awantura wisiała w powietrzu, ale wtedy pomiędzy kibiców wkroczył bezdomny mężczyzna i załagodził sytuację.

Fani "Trzech Koron" postanowili nagrodzić go za jego postawę. W czwartek kupili mu nowe buty. Te, które przynieśli najpierw, okazały się za małe. Bezdomny poprosił o trochę większe, prośba szybko została spełniona. Szwedzi wręczyli mu także koszulkę swojej reprezentacji i bilety na jej mecz z Anglią.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz Syrii wymyślił szalony sposób na wznowienie gry!

- Zobaczyliśmy, że chodzi w samych skarpetach i uznaliśmy, że tak nie może być. Wiele nas to nie kosztowało, a on był bardzo szczęśliwy. To bezcenne - powiedział Joel Torpadie, jeden z organizatorów akcji nagradzania bezdomnego.

Facebook.com/Aftonbladet.seFacebook.com/Aftonbladet.se
Zachowanie gości ze Szwecji wzruszyło mężczyznę do łez. Wielokrotnie dziękował kibicom za ich piękny gest.

Czy reprezentacja Polski zdobędzie medal mistrzostw Europy do lat 21?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

    Pokaż więcej komentarzy (10)
    PRZEJDŹ NA WP.PL