Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Stanisław Rozpędzik

Prezes Wisły Kraków zawieszony po wpisie o Jarosławie Kaczyńskim

Karol Borawski
Karol Borawski
Zarząd TS Wisły Kraków zawiesił w obowiązkach Piotra Dunin-Suligostowskiego. Prezes w niewybrednych słowach na Facebooku obraził Jarosława Kaczyńskiego.

Dunin-Suligostowskiemu nie spodobała się kolejna wizyta Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu przy grobie brata, śp. Lecha Kaczyńskiego.

"Niech przyjedzie skoro świt, zabierze brata i wyp... do Warszawy" - napisał na Facebooku.

Komentarz Prezesa Zarządu TS Wisły Kraków i członka Rady Nadzorczej Wisły Kraków S.A. nie przeszedł bez echa, o sprawie napisał między innymi lokalny portal krknews.pl. Klub zdecydował się na zawieszenie go w wykonywaniu obowiązków służbowych.

"Zarząd TS Wisła Kraków informuje, że w związku z publikacjami medialnymi dotyczącymi wpisów Prezesa Zarządu Towarzystwa na portalach społecznościowych podjął decyzję o zawieszeniu Pana Piotra Dunin-Suligostowskiego w pełnieniu funkcji Prezesa Zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków oraz funkcji członka Rady Nadzorczej Wisła Kraków S.A. do czasu Jego powrotu z urlopu wypoczynkowego i złożenia stosownych wyjaśnień przed Zarządem Towarzystwa w ww. sprawie" - czytamy w oświadczeniu.

Dunin-Suligosowski jest prezesem TS Wisły od kwietnia 2015 roku, z krakowskim klubem jest związany od 2003 roku.

ZOBACZ WIDEO ME U-21. Dawid Kownacki: Nerwy były ogromne

Czy Wisła powinna odwołać Dunin-Suligostowskiego ze stanowiska?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (41):

 • Krzysztof Łukaszewski Zgłoś
  Wisła skisła......
  • Jerzy1947 Zgłoś
   Napisał prawdę, tak myśli wielu ale boją się mówić głośno, Dziwisz czuwa. z drugiej strony lepiej siedzieć cicho bo klub może dużo stracić. " krakusy" tacy są , wiadomo Galicja ,
   Czytaj całość
   Adrian i Oświęcim z Broszkami.
   • yah998 Zgłoś
    A niby dlaczego gościa zwalniać??? Napisał prawdę. L. Kaczyński nie powinien spoczywać na Wawelu. Może dobór słów niekoniecznie właściwy ale chodzi o retorykę. Miejmy nadzieję,
    Czytaj całość
    że znajdzie się taka władza która przeniesie ciało byłego prezydenta na Powązki. Tam jest miejsce dla polityków i to w dodatku kiepskich. Ciekawe gdzie pochowają Karwowskiego, może obok Jana Pawła II i jeszcze ogłoszą go błogosławionym tak jak chcą zrobić z Lechem?
    Wszystkie komentarze (41)

    Komentarze (41)

    ×
     Wszystkie komentarze (41)
     PRZEJDŹ NA WP.PL